Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

Avukatsız adalet olmaz!

Manisa Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu üyeleri, Turgutlu’da yaptıkları toplantıda, kadına ve çocuklara yönelik şiddet, çocuğun cinsel istismarı, kadına ve çocuğa yönelik hukuksuz uygulamalara yönelik davalarda adaletin hızlı ve etkin şekilde yerine gelmesi için aktif rol oynayacaklarını ifade ettiler.

Manisa Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu üyeleri; Manisa Barosu Yönetim Kurulu’nun almış olduğu karar doğrultusunda aylık olağan toplantısını bu kez Turgutlu’da gerçekleştirdi. Manisa Barosu Başkan Yardımcısı Av. İbrahim Yönetken, Komisyon Başkanı Av. Pınar Kına Candemir, Komisyon Başkan Yardımcısı Av. E. Özge Eroğlu ve Turgutlu’daki Avukatların katılımı ile Turgutlu Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıya avukatlar yoğun katılım sağladı.

ADALETİN HIZLI VE ETKİN YERİNE GELMESİ İÇİN….

Önümüzdeki günlerde Turgutlu’da yapacakları çalışmaları belirleyen komisyon toplantıda, ilçede devam eden ve edecek olan davalarda kadına ve çocuklara yönelik şiddet, çocuğun cinsel istismarı, kadına ve çocuğa yönelik hukuksuz uygulamalara yönelik davalarda müdahillik taleplerinde bulunulması, ilçede yapılacak sosyal çalışmalar ile toplumun bilgilendirilmesi kurumlar ile yapılacak görüşmeler ile adaletin hızlı ve etkin şekilde yerine gelmesi için aktif rol oynama kararını görüştü.

“MESLEKİ VE KURUMSAL SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ”

Komisyon Başkanı Pınar Kına Candemir, toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “Bizler Manisa Barosu Avukatları olarak; hem mesleki hem de kamusal sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Hakları konusunda toplumun bilgilenmesi, adaletin en hızlı şekilde yerine getirilmesi için çaba göstermek mesleğimizin ilkelerindendir. Halk ne kadar bilgilenirse biz Avukatların rolü toplum içerisinde de o kadar artar.  Son günler de kamuoyunda sıklıkla kadın cinayetleri, çocuklarımızın cinsel istismara uğraması olaylarını büyük bir üzüntü içerisinde takip ediyoruz. Kanunun uygulanabilirliğini arttırarak bu vakaların önüne geçmeli en aza indirgemeye çalışmalıyız. Amacımız fiziksel, ekonomik ve psikolojik yönden şiddet gören ve mağdur olan vatandaşlarımızın yanında yer almak ve yalnız olmadıklarını hissettirmek. Bu amaçla merkezde yapmış olduğumuz çalışmalarımızı ilçelerimizde yaymayı hedefliyoruz. Bu nedenle aylık olağan toplantımız her ay farklı bir ilçemizde yaparak burada ki meslektaşlarımızla güç birliği yaparak mücadelemizi arttırmaktır. Bu ay Turgutlu da yaptığımız bu toplantımız da meslektaşlarımızda yoğun katılım göstererek bu alanda çalışmak istediklerini dile getirdiler. Avukatlar vatandaşlarımızın için var. Turgutlu’da da bu çalışmalarımıza başladık. Vatandaşlarımız sorunları ile ilgili Baro Adli Yardım bürolarından bizlere ulaşabilir.” Haber Merkezi  

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim