Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

Özdağ, aday olmayacak!

Ak Parti Manisa Büyükşehir Belediyesi aday adayı Selçuk Özdağ, başka bir partiden aday olacak mı tartışmalarına son noktayı koydu. Özdağ, "Adaylık teklifinde bulunan İYİ Parti ve SP’nin çok değerli yetkililerine teşekkür ediyorum" diyerek, başka partiden aday olmayacağını duyurdu.

Ak Parti Manisa eski Milletvekili Selçuk Özdağ sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla başka bir partiden aday olmayacağını duyurdu.

Özdağ, şu açıklamaları yaptı: 1-Siyaset millet için yapılır. Millet için yapılan siyasette milletin istek ve taleplerini dinlemek esastır. Manisa halkının yoğun talepleri çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı oldum. Demokrasilerde siyasetin esas aktörü halktır. 2-Siyasetçi de onun istek ve taleplerini gerçekleştirmekle görevlidir. Ben hep halkımın, dayandığım tabanın; siyasetini yapmaya gayret ettim. Yüreğimle tabanıma bağlı kalırken aklımla da içinde bulunduğum partinin ölçülerine uymaya çalıştım. 3-Milletvekilliğim süresince hiç aksatmadan hafta sonlarımın tamamını Manisa’da partililerimle, vatandaşlarımla geçirdim. Hizmette asla ayrımcılık yapmadım, yüreğimi herkese açık tuttum. Kamplaştırıcı, ayırıcı siyasete pirim vermedim. 4-Hizmette “yaratılmışı severim, yaradandan ötürü” sözünü şiar edindim.

“KİMSE BU MİLLETTEN ÜSTÜN DEĞİLDİR”

Bugün de; kamplaştıran, ayrıştıran bir siyaseti doğru bulmuyorum, kimse bu milletten üstün veya önemli değildir. Siyasette esas olan insandır hiç bir şey insanın önüne geçemez. 5-Bugüne kadar iki partide siyaset yaptım BBP ve AK parti. Gençlik yıllarında ise bugün hala kimliğimin baskın tarafını oluşturan ülkücü harekette gençlik liderliği görevini ifa ettim. Kimliğimin gereklerine uygun olarak da hep; milletim, partimden önde gelir şuuruyla hareket ettim 6-Bugün de o noktadayım. Siyaset istişare ile farklı düşüncelere açık olarak yapılırsa millete faydalı olur. Siyasi hayatım boyunca idrakım, zekam, tecrübelerimin ışığında doğruya doğru yanlışa yanlış dedim, bundan sonra da böyle olacaktır. 7-Siyasetçinin kaderini; liyakati, gayreti, azmi ve mücadelesi çizmelidir. Millete hizmetin bin türlü yolu vardır, milletimin devletimin menfaatini öne alan mücadelem devam edecektir. 8-Aday adaylığım sürecince Manisalı fedakâr hemşerilerimin, teşkilatlarımızın ve gönüldaşlarımızın ilgi, teveccüh ve kadirşinastlıklarına teşekkür etmeyi bir borç telakki ediyorum. 9-Bu süreçte bize teveccüh göstererek, değer atfederek; adaylık teklifinde bulunan İYİ Parti ve SP’nin çok değerli yetkililerine teşekkür ediyorum. Bu teklif sonrası Manisalı hemşehrilerimin destek, eleştiri ve tavsiyeleri çok değerliydi. 10-Yapılan spekülasyonlara rağmen hiç bir partiye evet demediğimi burada bildirmeyi siyasi ahlakın bir gereği olarak görüyorum. Şahsıma düşen bundan sonra ülke problemlerine kişi olarak eğilmek doğru bildiklerimizi söylemektir. Misyonum bundan sonra bu olacaktır. 11-Kavgasız, gerilimsiz, sorunsuz bir Türkiye dileğiyle eleştiren, destekleyen, seven sevmeyen herkese saygılarımı sunuyorum. Manisa’nın, Manisalıların ve Aziz Milletimizin emrinde özgürlük ve zenginliğin çoğalması İçin çalışmaya devam edeceğim. 12-Türk milleti partilerden de siyasetçilerden de büyüktür. Türkiye ortak aklı kaybetmemelidir. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.” Haber Merkezi

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim