Misafir
6,641
5,9182
253,95
ÜYE GİRİŞİ

“Uyuşturucu terörden de tehlikeli!”

Manisa Valisi Ahmet Deniz, uyuşturucuyla mücadelenin terörle mücadele kadar önemli olduğunu belirterek “ Hatta daha tehlikeli. Çünkü ciddi bir rant var. Manisa’da sıkı denetimlerle nefes aldırmıyoruz. Uyuşturucu satanlar hakkında yasal işlemi yapacağız, adliyeye çıkaracağız”dedi.

Manisa’da il genelinde görev yapan muhtarların katılımıyla, Valilik tarafından uyuşturucuyla mücadele toplantısı düzenlendi. Polisevi’ndeki etkinliğe, Manisa Valisi Ahmet Deniz, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan, Sağlık Müdürü Necip Yemenici, Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, ilçe kaymakamları ve muhtarlar katıldı.

“TERÖRLE MÜCADELE KADAR ÖNEMLİ”

Toplantıda konuşan Manisa Valisi Ahmet Deniz, bağımlılıkla mücadelenin öneminden bahsetti. Uyuşturucuyla mücadelede muhtarların etkisinin büyük olduğunu kaydeden Vali Deniz, “Avrupa gibi Amerika gibi uyuşturucu kullanma oranları çok yüksek değil. Ancak üzücü tarafı bizde de kullanım yaşı aşağı düşüyor, hem de katlanarak yükseliyor. Son yıllarda yoğun mücadele ile o artış stabil hale gelmeye başladı. Hep beraber mücadele edeceğiz. Çünkü uyuşturucuyla mücadele terörle mücadele kadar önemli. Daha tehlikeli. Çünkü ciddi bir rant var, özellikle sentetik uyuşturucular üzerinde. Tespit ediyorsunuz, yasaklı hale getiriyorsunuz ama o süreçte o kişiler yeni bir şey üretiyor. Çok hızlı hareket ediyorlar. Onun için topyekün mücadele gerekiyor” dedi.

“NEFES ALDIRMIYORUZ”

Önleyici kısmında Türkiye’nin başarılı olduğunu ifade eden Vali Deniz, “Afganistan’dan, Ortadoğu’dan gelen uyuşturucuların geçiş güzergahı Türkiye. Biz tonlarca uyuşturucu yakalıyoruz. Bu konuda çok hassasız. Bir taraftan gençlerimizi korumaya çalışıyoruz. Bunda nefes aldırmadan devam edeceğiz. Manisa’da çok büyük sıkıntımız yok. Ufak tefek bazı mahallelerde gece gündüz demeden çalışma yapılıyor. Nefes aldırmıyoruz. Uyuşturucu satanlar hakkında yasal işlemi yapacağız, adliyeye çıkaracağız. Hem satan açısından, hem içen açısından. Artık yasal olarak adliyelerimiz ne karar verirse verir. Muhtarlardan anından gördükleri yanlışı emniyete, jandarmaya bildirmenizi istiyoruz. Anında operasyon yapacağız, nefes aldırmayacağız” diye konuştu. Yeşilay’ın da uyuşturucuyla mücadele etkin çalıştığını dile getiren Vali Deniz, uyuşturucu kullananlara yönelik tedaviyle ilgili birçok çalışma yapılacağını söyledi. Kapatılan Moris Şinasi Çocuk Hastane binasının bir kısmının Yeşilay’a verileceğini açıklayan Vali Deniz, şunları söyledi: “ Eski çocuk hastanesinin bir kısmını Yeşilay’a veriyoruz. Orada Yeşilay Danışma Merkezi kurulacak. Bağımlılıkla mücadelede büyük bir destek olacak.” Uyuşturucunu yanı sıra sigaranın da toplum için büyük bir tehlike oluşturduğunu ifade eden Vali Deniz, muhtarlara sigara konusunda uyarı yaptı. Vali Deniz, “Uyuşturucuya başlayan gençlerin tamamına yakını önce sigara içmiş. Kapalı mekanlarda sigarayla mücadele konusunda ben çok hassasım. Buradan talimat veriyorum. Yoğun bir şekilde denetimlere devam edeceğiz. Kapalı, fermuarlı mekanlar açık olarak nitelendirilemez. Cezaları ekipler yazacak. 3 defa yakalanınca kapatma cezası veriliyor. Gerekirse örnek olsun diye kapatma cezaları dahi vereceğiz. Hiçbirimiz çocuklarımızın sigara içmesini istemeyiz. Ama biz içersek çocuk görerek başlıyor” diye konuştu. Sigara mücadelenin son dönemlerde gevşediğini de kaydeden Vali Deniz, denetimlerin sürekli olacağını söyledi. Konuşmaların ardından jandarma, emniyet ve Yeşilay yetkilileri uyuşturucuyla mücadele konulu sunumlar yaptı. Haber Merkezi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim