Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

DİYANETBANK!

Bu yıldan itibaren özel tur şirketleri ile hacıya gidecek olan vatandaşların ücretlerini şirkete değil, Diyanet Başkanlığı’nın hesabına yatıracak olması kafaları karıştırdı.

Muzaffer Kirt

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yıllardır uygulamakta olduğu sistem geçtiğimiz günlerde Hac İşleri Üst Kurulu’nun aldığı kararla değişti. Eskiden özel şirketle Hacca gideceği tarihe yakın birkaç taksitle ödeme yapan hacı adayı, bundan sonra yine özel şirketle de gitse ücreti Diyanet’in belirlediği hesaba ve 2 taksitle yatıracak. Geçen hafta çekilen kura sonucu Ağustos ayında Hacca gidecek olan adaylar ilk taksiti  11 Ocak tarihinde, ikinci taksiti ise 22 Şubat’ta ödeyecekler. Ağustos ayında gidecek olmalarına rağmen ücretlerini Ocak ve Şubat’ta ödeyecek olan adaylar, uygulamanın yanlış olduğunu savunarak şikayetlerini dile getiriyor.

“VATANDAŞ TEPKİ GÖSTEREBİLİR AMA….”

Konuyu değerlendiren Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, kararı ilgili bakanlık temsilcilerinin de içinde yer aldığı Hac İşleri Üst Kurulu’nun aldığını belirterek, hac ücretlerinin tek merkezde toplanacağını söyledi. Sistemin yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için oluşturulduğunu kaydeden Cihan, sistem yeni başladığı için vatandaşların tepki gösterebileceklerini, ancak süreç içerisinde alışacaklarını kaydetti.  

 

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim