Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

Bürokratlara tasarruf uyarısı!

Bürokratlarla toplantı yapan Manisa Valisi Ahmet Deniz, tasarruf uyarısı yaptı. Vali Deniz bürokratlara, “Ülke kaynaklarının çok değerli. Gerek özel hayatımızda gerekse kamu görevini yürütürken mutlaka tasarrufa riayet edin” dedi.

Vali Ahmet Deniz daire müdürleriyle önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalarla ilgili toplantı yaptı. Şehzadeler Kaymakamlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Deniz’in yanı sıra Vali Yardımcısı H.Volkan Köksal, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız ile daire müdürleri katıldı. Vali Deniz, Manisa’da göreve başlayalı 2 aya yakın bir süre olduğunu belirterek bir yandan kurumları ziyaret ettiğini diğer yandan ilçe ziyaretleri yaparak Manisa’yı daha yakından tanımaya çalıştığını söyledi. Manisa’da hep birlikte vatandaşın gönlüne, yüreğine dokunarak ve hayır dualarını alarak çalışma yapmaya gayret edeceklerini ifade eden Vali Deniz, özel ve kamu yatırımlarının hızla gerçekleşmesi için daire müdürlerinin gerekli özeni ve hassasiyeti göstermelerini istedi.

TASARRUFA DİKKAT EDİLECEK

Ülke kaynaklarının çok değerli olduğuna vurgu yapan Vali Ahmet Deniz, gerek özel hayatımızda gerekse kamu görevini yürütürken mutlaka tasarrufa riayet edilmesi gerektiğini kaydetti.

SİGARAYLA MÜCADELE DEVAM EDECEK

Bu arada, kapalı mekanlarda sigara içilmesini önlemek amacıyla sigara denetimlerine hız kesmeden ve taviz vermeden devam edileceğini belirten Vali Deniz, uyuşturucu kullananların geçmişinde mutlaka sigara alışkanlığı olduğunu ifade ederek sigarayla mücadelenin önemine değindi.

OKULLAŞMA ORANI ARTIRILACAK

Manisa’da göreve başladığında birinci önceliklerinin eğitim ve özellikle de okul öncesi eğitim olduğunu ifade ettiğini belirten Vali Deniz, okuryazarlığı ve okullaşma oranını en üst seviyeye çıkarmak için gayret edeceklerini söyledi.

ÇOCUK İŞÇİLİĞİ İLE MÜCADELE

Vali Deniz, çocukların çalıştırılmasını önlemek amacıyla önümüzdeki haftadan itibaren Çocuk İşçiliği ile mücadele için bilinçlendirme çalışmasının başlatılacağını söyledi.

SIFIR ATIK PROJESİNE HASSASİYET

Bu arada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde yürütülen ‘Sıfır Atık’ projesi ile ilgili olarak kurumların titizlik göstermelerini isteyen Vali Deniz, Şubat ayından itibaren yapılan çalışmaların raporlanacağını bildirdi.

KİTAP OKUMA TEŞVİK EDİLECEK

Kitap okuma kültürünün gelişmesinin önemli olduğunu vurgulayan Vali Deniz, 2019’da ‘Manisa Her Yerde Okuyor’ diyerek herkesin kitap okumasını teşvik edeceklerini belirtti. Vali Deniz daha sonra kurum amirlerinin önerilerini dinledi. Vali Deniz toplantı sonunda kurum müdürlerine kitap hediye etti. Haber Merkezi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim