Misafir
6,641
5,9182
253,95
ÜYE GİRİŞİ

CHP, Manisa’yı mercek altına aldı!

CHP Parti Meclisi üyesi Erdal Aksünger önderliğindeki bir heyet Manisa’daki esnaf, işadamlarının bağlı olduğu odalar ile sendikaları ziyaret ederek önce ekonomi, ardından yerel seçimler hakkındaki görüşlerini dinleyerek bir rapor haline getirecek.

Muzaffer Kirt

Yerel seçimlere yaklaşık 2,5 aylık zaman kala CHP Manisa’da yerel seçim çalışmalarına hız verirken, bir taraftan da ekonominin nabzını tutmak amacıyla çalışma başlattı. CHP İzmir eski Milletvekili ve mevcut Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger yönetimindeki bir heyet Manisa’yı ziyaret ederek, esnaf, sanatkar, sanayici ve sendikaların hem ülke ekonomisinin son durumu hakkında, hem de önümüzdeki yerel seçimlerde beklentileri hakkında görüşlerini dinleyecek.  Gerçekleştirilecek olan ziyaretler öncesinde CHP Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger, CHP İl Başkanı Semih Balan ile birlikte il başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

TÜM İLLERDE ÇALIŞILIYOR

Aksünger yaptığı basın açıklamasında, partisinin bir taraftan titiz bir şekilde yerel seçim çalışmalarını sürdürürken, bir taraftan da Türkiye’nin önemli gündem maddesi olan ekonomiyle ilgili yaşanan sıkıntıları yakından dinlemeye çalıştıklarını ifade etti. CHP Parti Meclisi Üyesi Aksünger, “Bir taraftan hummalı bir şekilde adaylarımızı belirlerken bir taraftan da memleketin sıkıntılarıyla yakından ilgileniyoruz. Bu çalışma Türkiye’nin her yerinde yapılıyor. Hakkari’den Kars’a, Edirnesi’nden Antalya’sına kadar her yerde bu çalışmayı yapıyoruz. Gerçekte ekonomide yaşanan sıkıntıların ne olduğunu karşılıklı istişareler halinde anlayabilmek, hem esnafa, hem tüccara hem de işadamına sorunlarıyla ilgilendiğimizi ve bu sorunları meclise taşıyabileceğimizi göstermek amacıyla bu çalışmayı yapıyoruz. Ayrıca bu çalışmadaki sonuçları ve beklentileri de önümüzdeki programımıza da koyacağız’’ dedi.

“ENFLASYON RAKAMLARI SOKAĞI YANSITMIYOR”

Açıklamasında Türkiye’nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğinin altını çizen CHP Parti Meclisi Üyesi Aksünger, “Türkiye’ye baktığımız zaman sıkıntılı bir süreçten geçtiğini görebiliyoruz. Bunun en önemli sebeplerden bir tanesi dışa dönük hariciye politikamız ekonomi ile eş güdüm halinde bir kardiyo yapıyor devamlı olarak. Bu kardiyonun sebebi ise üretime dayalı olmayan bir ekonominin devamlı olarak faiz ve rant üzerinden beklenti yaratmasıdır. Sıcak para üzerinden beklenti yaratmasıdır. Ama geldiğimiz noktada kur enflasyon ve faiz kıskacı altında kalmış durumda. Ancak enflasyon resmi olarak 20.5 olarak açıklandı. Ama bu açıklanan enflasyon sokakdaki, pazardaki, marketteki hayatta kendisini göstermiyor. Çünkü enflasyon sepetinin içerisine pinpon topunu koyarsanız ve bunun artışı üzerinden değerlendirme yaparsanız gerçekten halkın, sokağın gerçek enflasyonunu ortaya koyamazsınız’’ diye konuştu.

GÖRÜŞMELER RAPORA DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Aksünger, gerçekleştirecekleri ziyaretler sonrasında bir rapor hazırlanacağını ve bu raporun parti genel merkezine sunulacağını ifade ederek, “Bu ziyaretlerden sonra hazırlayacağımız rapor partimiz için önümüzdeki günlerde önemli bir yer teşkil edecektir’’ dedi.

SEÇİM GÖRÜŞLERİ DE ALINACAK

Ziyaretlerde yerel seçimler hakkındaki görüşlerinde alınacağını vurgulayan Aksünger “Yerel seçimler konusunda da gerekli istişareleri de yapacağız. Onlarında mutlaka kafasında kente dair olan hem sorunlar açısından hem de onların gördüklerini ve bize bulundukları tavsiyelerini de kayda alacağız. Mutlaka bununda istişaresi olacak’’ dedi.  Konuşmaların ardından CHP Aksünger beraberindeki heyet ve CHP İl Başkanı Balan ile birlikte Manisa’daki esnaf ve sanatkarların, sanayicilerin bağlı olduğu odalar ile sendikaları ziyaret etti.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim