Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

Cumhuriyet kadınlarından paralı poşete alternatif

1 Ocak tarihinden itibaren marketlerde poşetlerin paralı hale gelmesi karşısında Cumhuriyet kadınları Derneği Manisa Şubesi, geliştirdiği projeyle file örmeye başladı. Üretilen filelerin, alışveriş merkezlerinde açılacak sergilerle satılması amaçlanıyor.

Güliz Kirt 

1 Ocak’tan itibaren marketlerde poşetlerin paralı hale gelmesinin ardından insanlar farklı arayışlara yöneldi. Pazar ve market alışverişleri için eskiden file ören kadınlar yeniden  ilmek ilmek file örmeye başladı. 2 ay önceden çevre dostu naylon poşet yerine file yapımı açıp bunu mahallelerde yaygınlaştırmak istediklerini açıklayan Cumhuriyet Kadınları Derneği Manisa Şube Başkanı Fatma Ayhan, 1 Ocak 2019’dan itibaren poşetlerin kullanımını azaltmak amacıyla ücretli hale gelmesiyle doğru bir kurs açtıklarını söyledi.

HEM ÇEVRE KORUNCAK HEM EKONOMİ YARATILACAK

Dernek üyesi kadınların bir araya gelerek plastik poşet kullanımını azaltmak ve doğanın kirlenmesini önlemek için file örmeye başladığını açıklayan Fatma Ayhan, “Çevremize çok duyarlıyız. Plastik poşetler de marketlerde parayla satılmaya başlanınca file kullanımına ilgi artacaktır. File örerek biz de çevremize duyarlılığımızı gösteriyoruz. Filelerimiz hızla örülecek, alışveriş merkezlerinde sergi açıp satışa sunacağız. Manisalılardan bu konuda destek bekliyoruz. Kadınlarımız ilmek ilmek örülen bu filelerden alarak hem doğanın kirlenmesini önleyebilir, hem de plastik poşete para vermekten kurtulur” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim