Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

Cumhuriyet kadınlarından paralı poşete alternatif

1 Ocak tarihinden itibaren marketlerde poşetlerin paralı hale gelmesi karşısında Cumhuriyet kadınları Derneği Manisa Şubesi, geliştirdiği projeyle file örmeye başladı. Üretilen filelerin, alışveriş merkezlerinde açılacak sergilerle satılması amaçlanıyor.

Güliz Kirt 

1 Ocak’tan itibaren marketlerde poşetlerin paralı hale gelmesinin ardından insanlar farklı arayışlara yöneldi. Pazar ve market alışverişleri için eskiden file ören kadınlar yeniden  ilmek ilmek file örmeye başladı. 2 ay önceden çevre dostu naylon poşet yerine file yapımı açıp bunu mahallelerde yaygınlaştırmak istediklerini açıklayan Cumhuriyet Kadınları Derneği Manisa Şube Başkanı Fatma Ayhan, 1 Ocak 2019’dan itibaren poşetlerin kullanımını azaltmak amacıyla ücretli hale gelmesiyle doğru bir kurs açtıklarını söyledi.

HEM ÇEVRE KORUNCAK HEM EKONOMİ YARATILACAK

Dernek üyesi kadınların bir araya gelerek plastik poşet kullanımını azaltmak ve doğanın kirlenmesini önlemek için file örmeye başladığını açıklayan Fatma Ayhan, “Çevremize çok duyarlıyız. Plastik poşetler de marketlerde parayla satılmaya başlanınca file kullanımına ilgi artacaktır. File örerek biz de çevremize duyarlılığımızı gösteriyoruz. Filelerimiz hızla örülecek, alışveriş merkezlerinde sergi açıp satışa sunacağız. Manisalılardan bu konuda destek bekliyoruz. Kadınlarımız ilmek ilmek örülen bu filelerden alarak hem doğanın kirlenmesini önleyebilir, hem de plastik poşete para vermekten kurtulur” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim