Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

Karar İYİ Parti’nin!

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, Manisa Büyükşehir belediye başkan adayını belirlemede tüm yetki ve kararın İYİ Parti’de olduğunu söyledi.

Muzaffer Kirt

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, yerel seçim süreci ve İYİ Parti’yle olan ittifak çalışmalarıyla ilgili İl Başkanlığı’nda açıklama yaptı.

4 aydır Genel Merkez düzeyinde ittifak görüşmelerinin sürdüğünü, Manisa’da ittifak görüşmelerinin olumlu şekilde il başkanlıkları düzeyinde devam ettiğini dile getiren Semih Balaban,  İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz’a teşekkür etti. İYİ Parti’nin pozitif bir yaklaşım sergilediğini ifade eden Balaban, “CHP İl Örgütü olarak ittifaktan yanaydık. Ama Manisa İl Başkanı olarak, il örgütü olarak raporlarımızda da belirttiğimiz gibi çatının Manisa’da CHP olmasıydı. CHP çatısı altında bu işi çok daha kolay başarabilirdik. Fakat fotoğrafın bütününe baktığımızda  bu bir ittifak görüşmesidir. Hiçbir şeyi vermeden almak mümkün değildir. Genel Merkez’in aldığı kararla Manisa Büyükşehir’de İYİ Parti’ye bırakıldı. Biz de bu kararı destekliyoruz. Genel Merkez’in aldığı karar bizim için geçerli ve meşrudur. Bu kararı en iyi şekilde uygulamak için ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız” diye konuştu.

BAZI İLÇELERDE ANLAŞMA SAĞLANDI

İlçe paylaşımları konusunda çalışmaların devam ettiğini ve bazı ilçelerde anlaşmaya varıldığını açıklayan Semih Balaban, “İlçelerde de resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Yüzde 99 ilçelerde de ciddi bir anlaşma yapıldı. Yüzde 100 mutabakata vardığımız Gölmarmara, Köprübaşı ve Demirci ilçe başkanlarını Manisa’ya çağırdık. Onlarla her konuda anlaştık. Bugün Gölmarmara, Köprübaşı ve Demirci ilçelerinde İYİ Parti ve CHP’nin ilçe örgütleri yüzde 100 mutabakata varmıştır. Önümüzdeki süreçte diğer ilçeleri de Manisa’ya davet ederek protokolü sağlayacağız. Aramızda hiçbir sorun yok. Gölmarmara’da CHP adayını İYİ Parti destekleyecek, Demirci ve Köprübaşı’nda ise İYİ Parti adayına CHP destek verecek” dedi. Manisa’nın iki merkez ilçesi Yunusemre ve Şehzadeler için resmi bir açıklama yapılmadığını açıklayan Balaban, şunları söyledi: “Değişik kaynaklardan buraların İYİ Parti’ye bırakıldığı şeklinde iddialar var. Öyle bir karar alınırsa bu karara karşı raporlarımız ortadadır. Merkezde bir ilçenin İYİ Parti’de, bir ilçenin CHP’de olması daha verimli olurdu. Ama böyle bir karar çıktı diye biz bu kararın karşısında olmayacağız. Biz Türkiye fotoğrafına bakıyoruz. İstanbul ve Ankara’da MHP-AKP bloğuna darbe vurmak istiyoruz.”

KARARI İYİ PARTİ VERECEK

Büyükşehir belediye başkan adaylığıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Semih Balaban, “CHP İl Başkanlığı olarak bizim baştan itibaren ittifak adayı olarak düşündüğümüz isim Orkun Şıktaşlı’dır. CHP il örgütü olarak biz bugün aynı yerdeyiz. Ama bundan sonra kararı verecek olan İYİ Parti’nin genel merkezidir. İYİ Parti ile güzel bir ittifak var. Birlikte süreci götürüyoruz. Burası İYİ Parti’ye verildikten sonra belediye başkan aday adayları çıktı. Onların hepsi bizim için çok değerli. Ancak kararı elbette İYİ Parti verecektir. Biz de onların verdiği karara saygı duyacağız. Bu ittifakın gereğidir. Bize yakışan tavır budur” diye konuştu.

“ADAYLIK TEKLİF ETMEK BİZİM HADDİMİZE DEĞİL!”

AK Parti’den büyükşehir belediye başkan aday adaylığını açıklayan, ancak ismi son günlerde Millet İttifakı’nın adayı olacağı iddialarıyla gündeme gelen eski Milletvekili Selçuk Özdağ ile ilgili de konuşan Semih Balaban, CHP olarak Selçuk Özdağ ile bir görüşme yapmadıklarını açıkladı. Sadece bir taziyede bir araya geldiklerini anlatan Balaban, “Bu saatten sonra bir başka kişiye belediye başkan adaylığı teklif etmek bizim haddimize değildir. Bundan sonra bütün ve yetki ve sorumluluk İYİ Parti’nindir. CHP’nin İl Başkanı olarak Selçuk Özdağ ile hiçbir şekilde hiçbir platformda bu tür buluşmamız ve teklifimiz olmamıştır. Artık tüm yetki, tüm karar İYİ Parti’dedir. İYİ Parti ne karar verirse saygı göstereceğiz. Biz daha önce uyarılarımızı, düşüncelerimizi ittifak ruhuna örtüşecek şekilde söyledik” diye konuştu.

“AKP-MHP BLOĞUNA KARŞI MÜCADELE VERECEĞİZ”

Yerel seçim döneminde yaşanabilecek küskünleri telafi edeceklerini dile getiren Balaban, seçmenlere AK Parti-MHP ittifakına karşı mücadele ettiklerini anlatacaklarını söyledi. Balaban, “En büyük argümanımız AKP-MHP bloğuna karşı omuz omuza mücadele vermek. Bizim kendi tabanımıza sorumuz ‘AKP-MHP bloğuna mı destek olacaksın, yoksa millet ittifakına mı destek olacaksın’. Artık zaman küskünlük, kırgınlık zamanı değil”dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim