Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

90 bin şehit için yürüdüler

Sarıkamış Harekatı’nda donarak şehit düşen binlerce kahraman Sarıkamış Destanı’nın 104. Yılında Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü gerçekleşti. Öğrenciler eksi -2 dereceye rağmen 104 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı’nı yaklaşık 2 kilometre taşıdı

Muzaffer kirt

Sarıkamış Harekatı’nda donarak şehit düşen binlerce kahraman Sarıkamış Destanı’nın 104. Yılında Manisa’da anıldı. Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü gerçekleşti. Yürüyüşe Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçek, 1. Komando Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, daire müdürleri, sporcular, KYK öğrencileri ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı. 19 Mayıs Stadyumu önünde Şehzadeler Mehter Takımı eşliğinde başlayan yürüyüşte 104. yılın anısına öğrenciler eksi -2 dereceye rağmen 104 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı’nı yaklaşık 2 kilometre taşıdı. Yürüyüş Devlet Hastanesi Önü- Eski Doğum Evi- Nüfus Müdürlüğü- Kuyumcular Çarşısı, Hatuniye Cami- Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam etti. Sarıkamış Şehitleri başta olmak üzere bu ülke için canını feda eden kahramanlar için İstiklal Marşı okundu. Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü Ömer Kutlu, Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu.

“CANLARIYLA, KANLARIYLA, MALLARIYLA ÖDEDİLER”

Törende bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, “Ecdadımız bizler ebu mukaddes vatanı bırakabilmek için çok büyük bedeller ödedi. Canlarıyla, kanlarıyla, mallarıyla ödediler. Bizler de bu ecdadın torunları olarak onlara layık olmalıyız ki kabirlerinde rahat uyusunlar. Bu vatan toprağından bir karış vermeyiz, vermedik de. İşte bundan 104 yıl önce bu vatan topraklarından bir karış vermemek için donarak şehit olan, bugünümüzü borçlu olduğumuz aziz şehitlerimizi anmak için bugün bir aradayız. Şuan belki bizi izliyorlar, aramızdalar, yanımızdalar. Şehitlerimizin, ecdadımızın taşıdığı asil kan damarlarımızda. Belki onlar şuan aramızda” diyerek topluluğa ‘Sarıkamış şehitleri, Çanakkale şehitleri, Malazgirt şehitleri, Güneydoğu şehitleri, Ömer Halisdemir, Fethi Sekin’ diye seslenerek ‘burada’ cevabını aldı.  

“UYANIK OLACAK, ARTIK OYUNA GELMEYECEĞİZ”

Türkiye’nin çok önemli bir coğrafyada bulunduğunu kaydeden Manisa Valisi Ahmet Deniz ise, “Öyle bir coğrafyada yaşıyoruz ki bin yıldır hep saldırılar altındayız. Bu coğrafyada yaşamanın bir külfeti var. Biz bunu ancak bir ve beraber olduğumuz zaman, yürekli olduğumuz zaman, ölmeyi göze aldığımız zaman ayakta duruyoruz. Çanakkale’de 7 düvel dedikleri, saldıranlar, şimdi başkalarını kullanarak saldırmaya başladılar. Piyonlarını kullanarak üzerimize saldırmaya başladılar. Tarihi şan ve şerefle dolu büyük bir milletin fertleriyiz. Rabbimize ne kadar şükretsek az. Uyanık olacağız, artık oyuna gelmeyeceğiz. Oyun bozan olacağız ki Türkiye ne zaman gelişti, ne zaman kalkındı birilerini rahatsız etmeye başladı. Bunu da en son 15 Temmuz’da daha önce başaramadıklarını, hainleri kullanarak, piyonları kullanarak içerimizde, üzerimize saldırttılar. 30-40 yıldır PKK terör örgütünü piyon olarak kullanan güçler yine aynı güçler. O Çanakkale’de dize gelen güçler.” ifadelerini kullandı.  Konuşmaların ardından Bilal Akbaş hoca tarafından yaptırılan dua ile tören sona erdi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim