Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

Bu köyde telefonla konuşmak sıratı geçmek gibi!

Manisa'nın Yunusemre ilçesine bağlı kırsal Karakılınçlı Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, telefonla görüşebilmek için yüksek noktalara çıkmak zorunda kalıyor. Çekmeyen şebeke nedeniyle mahalledeki cami minaresi, ağaç, çatı ve otomobil gibi yüksek bir noktaya çıkarak adeta cambazlık yapan vatandaşlar yıllardır yaşadıkları sorunun artık çözüme kavuşturulmasını bekliyor.

Manisa’nın Yunusemre ilçesi Yuntdağ bölgesine bağlı kırsal mahallerinden biri olan Karakılınçlı Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, telefonla görüşebilmek için yüksek noktalara çıkmak zorunda kalıyor. Merkeze 25 kilometre uzaklıktaki 500 hanelik mahallede yaşayan vatandaşların tek derdi telefonla görüşememek. Baz istasyonunun olmaması sebebiyle hiçbir GSM operatörü şebekesinin çekmediği mahallede telefonla görüşmek isteyenler cami minaresi, ağaç, çatı ve otomobil üzerine çıkarak, şebekenin çekmesini bekliyor. Soğuk havaya aldırış etmeden yüksek yerlerde gezen vatandaşlar, performansları ile cambazları aratmıyor. Yıllardır telefon sıkıntısı yaşadıklarını ve defalarca ilgili kurumlara müracaatta bulunduklarını kaydeden mahalle sakinleri, sorunlarının bir an önce giderilmesini beklediklerini söyledi. 

“HANIMIMI KAYBEDECEKTİM” 
Karakılınçlı Mahallesi’nden Mehmet Seart, telefonun çekmemesi sebebiyle yılbaşı akşamı zehirlenen eşini az kalsın kaybedeceğini söyledi. Seart, şöyle devam etti: 
"Yılbaşı akşamı hanım zehirlendi. Evim ile kahvehane arası 50 metre. Telefonlar çekmediği için komşu kadınlar gelip haber verdi. Eve gittim. Ambulansı aramaya çalıştım şebeke olmadığı için ulaşamadım. Hemen yukarı mahalleye koştum. Oradan hemen çocuklarıma ulaştım. Ambulansı çocuklarım buraya yönlendirdi. Ambulansın bizim buraya gelmesinde baya zaman geçiyor. Telefonlar çok sorun. Telefonların çekmemesi nedeniyle neredeyse hanımımı kaybedecektim. Gece saatlerinde bir arkadaşımız kalp krizi geçirdi. Telefon yok. Ambulans yok. Ulaşana kadar çok zaman geçiyor. Yetkili kişilerin sorunumuzu çözmelerini talep ediyoruz.” 

"BİR BAZ İSTASYONUNU BİZE ÇOK GÖRMESİNLER” 
Karakılınçlı Mahallesi Muhtarı İhsan Öktem, yetkililere dilekçe vermesine rağmen hiçbir sonuç almadığını belirterek, “Bu iletişimle ilgili Manisa’da bütün yetkililere gitmeme rağmen, dilekçeler vermeme rağmen hiçbir sonuç alamadım. Köyümüz merkeze 25 kilometre uzaklıkta. Tüm köylerde baz istasyonu olmasına rağmen, Karakılınç’ta yok. Tüm vatandaşlarımız, hastalarımız ve yaşlılarımız bu konuda çok mağdur. Bütün yetkililere gittim, hiçbir sonuç alamadım. Köyüme acilen bir baz istasyonu istiyorum. Hastalarımız için 112 acil servisi arıyorum. Birkaç kişi bu konudan dolayı vefat etti. Hastalar için bir saniye bile önemli. Bir baz istasyonunu bize çok görmesinler. Köyümüze en yakın zamanda bir baz istasyonu istiyoruz. Başka da bir şey istemiyoruz” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim