Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

“Suriyeliler için referanduma gidelim”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’na, Suriyeliler için referandum çağrısında bulundu. Cumhur İttifakı’nın, Suriyeliler konusunda da milletten çekinmemesi gerektiğini belirterek, yerel seçimlerde de bir sandıkta Suriyeliler için kurulması gerektiğini söyledi.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’den oluşan Cumhur İttifakı’na, Suriyeliler için referandum çağrısında bulundu. Her geçen gün Türkiye’de artarak devam eden Suriyeli nüfusun, toplumsal sorunlara neden olduğunu belirten Eryılmaz, “Türkiye’de yaşayan toplam yabancı sayısı 4 milyona yakın. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin paylaştığı verilere göre, Türkiye’de 3 milyon 600 bin Suriyeli, 169 bin Afganistan vatandaşı, 143 bin Irak vatandaşı, 35 bin İran vatandaşı, 4 bin 800 Somali uyruklu, 10 bin kişi diğer milletlerden olmak üzere yaklaşık 4 milyon yabancı yaşıyor. Manisa’da ise yaşayan 21 bin 237 yabancıdan 12 bin 413’ü Suriyelilerden oluşuyor. Bu Suriyelilerden 1 milyon 916 bin 528’i erkek. İç gücü maliyetlerinin düşürülmesi adına kayıt dışı sektörlerde istihdam edilen Suriyeliler, işsizliğin de artmasına neden oluyor. Kendi vatandaşlarımıza bakmakta zorlanan hükümetimizin, Suriyeliler konusunda ısrarcı olmasına anlam veremiyoruz. Bizim askerlerimiz Suriye’nin toprak bütünlüğü için cephede savaşırken, Suriyelilerin Taksim’de eğlenmesini içimize sindiremiyoruz. Cumhur İttifakı’nın, Suriyeliler konusunda gösterdiği hassasiyeti, kayıtsız kaldığı, zulme uğrayan Doğu Türkistanlı soydaşlarımız içinde bekliyoruz” dedi.

“YEREL SEÇİM GÜNÜ REFERANDUMA DA GİDİLSİN”

Her zaman her şey için referanduma gitmeyi düşünen Cumhur İttifakı mensubu partilerin, toplumun tüm kesimin tepki gösterdiği Suriyeliler konusunda milletten korkarak, çekindiğini dile getiren Eryılmaz, “Yanlış politikalarımız sebebiyle Türkiye’deki, Suriye sorunu her geçen gün büyüyor. Savaştan kaçan mültecileri aldık, baktık, besledik. Yaklaşık 8 yıldır süren savaş sonrasında Amerika bölgeden çekiliyor. Türk askerleri ise sınır boyunca temizlik yaptı. Buna rağmen Suriyeliler halen ülkemizde. Bayramlarda evine dönen ve aylarca ülkesinde kalan Suriyelileri, tekrar ülkemize alan hükümetin Suriyeler üzerindeki çıkarlarını merak etmekteyiz. Her zaman her şey için referanduma gitmeyi düşünen Cumhur İttifakı’nın, Suriyeliler konusunda da referanduma gitmesini istiyoruz. Önümüzde 31 Mart yerel seçimleri var. Hazır sandıklar hazırlanırken, bir sandıkta Suriyeler için kuralım. Bir daha referandum için masrafa da girmeyelim. Suriyeler konusunu da böylece çözelim. Bunu İYİ Parti olarak istiyoruz ve takipçisi olacağız” diye konuştu. Haber Merkezi

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim