Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

“Ekonomik kriz esnafı vurdu!”

Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan ve yönetimini ziyaret eden Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Halil Kırlı, ekonomik krizin esnafı vurduğunu belirterek, 2019’dan umutlu olduklarını söyledi.

Muzaffer kirt

Manisa Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Halil Kırlı, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan ve yönetimini ziyaret ederek görevlerinde başarılar diledi.

‘EKONOMİK KRİZ ZORLUYOR’

Oda bünyesinde 15 farklı meslek dalının bulunduğunu belirten Başkan Kırlı, tornacı, kalıpçılar, demir doğrama, pencere doğrama, hırdavatçılar, çeşmeciler, anahtarcılar gibi meslek dallarının yer aldığını açıkladı. Bunların çeşitli sorunlarının olduğunu söyleyen Kırlı, özellikle ekonomik krizin esnafı çok vurduğunu belirtti. Demir çeliğin yüzde 100 artması, elektrik artışları, giderlerin fazla olması nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Kırlı, “İnşallah 2019 yılında bu sıkıntılarımız gider. En büyük dertlerimizden biri de kayıt dışıdır. Kayıt dışında yetkililer bize yeteri kadar yardımcı olmadılar. Çantasını alan, anahtarını alan var. İnsanlar mağdur olduğu gibi esnaflarda mağdur oluyor” dedi.

SANAYİ SİTESİ ESNAFA DAR GELİYOR

Yeni sanayi sitesi konusunda Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin destek verdiğini belirten Kırlı, küçük sanayi sitesinin esnafa dar geldiğini, bundan dolayı orta ölçekli bir sanayi sitesine ihtiyaç olduğunu kaydetti.

“GAZETECİLİĞİN ONURUNU KORUMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan ise, “Bizler vatan millet aşkına çalışıyoruz. Burada para yok, hiçbir şey yok. Sadece cemiyetin, gazeteciliğin onurunu koruma adına görev yapmaya çalışıyoruz. Manisa basınının daha iyi olması için çalışıyoruz” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim