Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

“Ekonomik kriz esnafı vurdu!”

Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan ve yönetimini ziyaret eden Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Halil Kırlı, ekonomik krizin esnafı vurduğunu belirterek, 2019’dan umutlu olduklarını söyledi.

Muzaffer kirt

Manisa Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Halil Kırlı, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan ve yönetimini ziyaret ederek görevlerinde başarılar diledi.

‘EKONOMİK KRİZ ZORLUYOR’

Oda bünyesinde 15 farklı meslek dalının bulunduğunu belirten Başkan Kırlı, tornacı, kalıpçılar, demir doğrama, pencere doğrama, hırdavatçılar, çeşmeciler, anahtarcılar gibi meslek dallarının yer aldığını açıkladı. Bunların çeşitli sorunlarının olduğunu söyleyen Kırlı, özellikle ekonomik krizin esnafı çok vurduğunu belirtti. Demir çeliğin yüzde 100 artması, elektrik artışları, giderlerin fazla olması nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Kırlı, “İnşallah 2019 yılında bu sıkıntılarımız gider. En büyük dertlerimizden biri de kayıt dışıdır. Kayıt dışında yetkililer bize yeteri kadar yardımcı olmadılar. Çantasını alan, anahtarını alan var. İnsanlar mağdur olduğu gibi esnaflarda mağdur oluyor” dedi.

SANAYİ SİTESİ ESNAFA DAR GELİYOR

Yeni sanayi sitesi konusunda Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin destek verdiğini belirten Kırlı, küçük sanayi sitesinin esnafa dar geldiğini, bundan dolayı orta ölçekli bir sanayi sitesine ihtiyaç olduğunu kaydetti.

“GAZETECİLİĞİN ONURUNU KORUMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan ise, “Bizler vatan millet aşkına çalışıyoruz. Burada para yok, hiçbir şey yok. Sadece cemiyetin, gazeteciliğin onurunu koruma adına görev yapmaya çalışıyoruz. Manisa basınının daha iyi olması için çalışıyoruz” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim