Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

Pazarda satan da alan da memnun değil!

Perşembe Pazarı’nda yağmura rağmen tezgah açan pazarcılar satış yapamamaktan, alım gücü düşen vatandaş ise fiyatların yüksek olmasından şikayetçi.

Muzaffer Kirt

Manisa’da 2019 yılının ilk pazarı Şehzadeler ilçesinde Perşembe Pazarı’nda kuruldu. Yağmura rağmen pazarcılar tezgahı açarken, vatandaşlarda alışverişlerini yaptı. Ancak vatandaşların alım gücünün düştüğü görüldü.  Sağlık açısından sağlıklı olan tavuk ve yumurta fiyatları 2 lira civarında düştü.

POŞET UYGULAMASI PAZARA YÖNELTTİ AMA…

Marketlerde 1 Ocak’tan itibaren başlayan ücretli poşet uygulamasının ardından vatandaşların fiyatların daha da yüksek olduğu market yerine ürünleri günlük olan pazarın yolunu tuttu, ancak bütçeleri Pazar fiyatlarına uymayınca sebze ve meyvelerden yarım kilo almakla yetindi.  Vatandaşlar özellikle kış bezlerinden marul, yeşillik, lahana, turp, brokoli ile ucuz ve bol olan mandalina, portakal, kivi, muz gibi sağlık açısından faydalı meyvelerden alarak evinin yolunu tuttu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim