Misafir
6,641
5,9182
253,95
ÜYE GİRİŞİ

Çevre güvenliği de emniyette

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakılması amacıyla başlatılan "Sıfır Atık Projesi" kapsamında 11 bin 860 kilogram atık kağıt geri dönüşüme kazandırılarak 237 yetişkin ağacın kesilmesine engel olundu.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Ulaştırma Şube Müdürlüğü koordinasyonunda "Sıfır Atık Projesi"ne devam ediliyor. Gelecek nesillere temiz, gelişmiş bir Türkiye ve yaşanabilir bir dünya bırakılması hedefiyle yola çıkılan projeyle 2017 yılında yaklaşık 6 bin 600 kilogram atık kağıt geri dönüşüme kazandırılarak 132 yetişkin ağacın, 2018 yılında 11 bin 860 kilogram atık kağıt geri dönüşüme kazandırılarak 237 yetişkin ağacın kesilmesine engel olundu.

HEM ÇEVREYE HEM EKONOMİYE KAZANÇ

Öte yandan atık pil ve atık telsiz bataryaları TAP Derneği'ne (Türkiye Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) teslim edilerek geri dönüşüme kazandırıldı. 2017 yılında TAP Derneği'ne göndermiş olduğumuz 161 kilogram atık pil sayesinde 35 bin 420 metreküp toprağın, 2018 yılında 50 kilogram atık pil geri dönüşüme gönderilerek 11 bin metreküp toprağın zehirlenmesine de engel olundu. Ayrıca 2017 yılında bin 300 kilogram metal atık, 2018 yılı içerisinde 87 bin 200 kilogram metal atık "Sıfır Atık Projesi" kapsamında ekonomiye kazandırıldı. Manisa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 2019 yılında da "Sıfır Atık Projesi"ne devam edileceği bildirildi.Haber Merkezi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim