Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

Bu öğrenciler ayakta alkışlanır

Manisa’da farklı bölümlerde okuyan üniversite öğrencileri, bir araya gelerek harçlıklarıyla ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu. Kendi harçlıklarından feragat eden öğrenciler, sergiledikleri örnek davranışla takdir topladı.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Manisa Muradiye kız öğrenci yurdunda kalan Manisa Celal Bayar Üniversitesinin (MCBÜ) farklı bölümlerinde eğitim alan 40 öğrenci, ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu. Harçlıklarını toplayarak bir araya gelen öğrenciler, biriktirdikleri parayla ilk olarak alışveriş mağazasının yolunu tuttu. Burada aileler için gerekli tüm temel gıda besinlerini alan öğrenciler, daha sonra aileleri evlerinde ziyaret etti. ‘Gönül bağı’ projesi kapsamında yardım olarak götürdükleri ürünleri ailelere teslim eden öğrenciler, ailelerdeki çocuklarla da yakından ilgilendi. Kendileri ihtiyaç sahibi olmasına rağmen, harçlıklarından feragat eden öğrenciler, sergiledikleri örnek davranışla takdir topladı. 

KENDİ İHTİYAÇLARINDAN FEDAKARLIK YAPTILAR
Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Muradiye Yurt Müdürü Güler Tuğan, öğrencileriyle gurur duyduğunu söyledi. Tuğan, şöyle devam etti: 
"Kızlarımızın evlerinden ailelerinden uzakta kendilerinin ihtiyacı bulunmasına rağmen, kendi ihtiyaçlarından fedakarlık ederek, başkalarının ihtiyaçlarını düşünerek, başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı davranarak, böyle örnek bir davranış sergilemelerini anlamlı buluyorum. Herkes toplumda birbirine yardım edebilir ama bir maaş elde etmeden, ailelerinin göndermiş olduğu harçlıklarla bunu yapabilmek gerçekten vefa gerektiren bir örnek davranış. Bu yüzden ben kızlarımızın yapmış olduğu bu bağışı ben çok anlamlı ve değerli buluyorum. Kendilerine harcamayıp kendilerinden başkasının daha çok ihtiyacı olduğunu düşünerek, onlara fedakarca destek oldular. Kızlarımla bu anlamda gurur duyuyorum. Kredi yurtlar kurumu olarak bizim amacımız öğrencilerimizi sadece barındırmak değil, bunun yanında eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulundurmak. Gönül bağı projesi kapsamında öğrencilerimizi, yaptıkları bu anlamlı etkinlikten dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.” 

YARDIM ETMEKTEN MUTLULAR
MCBÜ Sosyoloji Bölümü son sınıf öğrencisi Betül Adaklı da etkinliğin kendilerinde farklı duygulara neden olduğunu belirterek, "İnsanlara örnek olabilmek adına çok güzel bir duygu ve bu duyguyu yaşamaktan dolayı çok mutlu oldum" diye konuştu. 
MCBÜ Türk Dili Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrencisi Saime Demir ise çok mutlu olduklarını ifade etti. Demir, “KYK Muradiye kız yurdunda kalıyorum. Yurtta kız arkadaşlarımla böyle bir etkinlik yapacağımıza dair bire bir görüştüm. Katılmak istediklerini sorduğumda çok güzel dönüşler aldım. Fikir alışverişinde bulunduk. Ortaya böyle güzel bir sonuç çıktı. İhtiyacı olan ailelere gıda yardımında bulunduk. Çok mutluyuz” diye konuştu.
 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim