Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

Ağaç kesme fidan dik

Manisa Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri geleneksel yeni yıl fidan dağıtımı töreninde 2023 fidan dağıttı. Manisa Orman İşletme Müdürü İlker Özdemir, kesinlikle ağaç kesmeyi yasakladıklarını belirterek, kampanyayla herkesin bir fidan dikmesine katkıda bulunduklarını söyledi.

Muzaffer Kirt

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Manisa Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri geleneksel yeni yıl fidan dağıtımı töreninde 2023 fidan dağıttı. Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen fidan dağıtım törenine Manisa Orman İşletme Müdürü İlker Özdemir ve müdürlük çalışanları katıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği dağıtımda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 hedefleri doğrultusunda dağıtılan içinde zeytin, kara selvi, mavi selvi ve fıstık camının bulunduğu 2023 fidan 10 dakika içinde dağıtıldı. Minik çocuklarda aileleriyle birlikte dağıtılan fidanlardan aldı.

AĞAÇ KESMEK KESİNLİKLE YASAK!

Manisa Orman İşletme Müdürü İlker Özdemir, “Sayın Tarım ve Orman Bakanımızın emirleri doğrultusunda yeni yılımıza 1 fidan dikin kampanyasıyla giriyoruz. Kesinlikle ağaç kesmeyi yasaklıyoruz. Herkesin fidan dikmesine katkıda bulunacağı bir çalışmayı Tarım ve Orman Bakanımızın emirleriyle gerçekleştiriyoruz. 2019 yılına girdik. Ancak 2019 fidan değil Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 yılındaki hedeflerine ulaşmak için her yıl 2023 yılına kadar 2023 fidan dikimiyle hedeflerimize ulaşacağız. Ondan dolayı da bizde 2023 fidan dağıtıyoruz. Zeytin fidanımız var, kara selvimiz var, mavi selvimiz var, fıstık camımız var. Bunları dağıtıyoruz” dedi.

“KIŞIN BUZ ÜZERİNDE, YAZIN KÖZ ÜZERİNDE”

Tarım ve Orman Bakanlığı olarak sadece fidan dikmediklerini açıklayan Özdemir, “Ormanlarımızın bakımlarını yapıyoruz. Yazın yangınla mücadelemiz devam ediyor. Ormancılıkta kışın buz üzerinde, yazın köz üzerinde tabiri mesleğimizi izah etme de gayet etkili bir kelimedir. Bu sebeple vatandaşlarımızın yeni yılının hayırlı olmasını diliyor, ormanlara sahip çıkmasını istiyoruz” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim