Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

Trafik müfettişleri acımadı!

Fahri trafik müfettişleri Manisa’da 4 yılda trafik kurallarını ihlal edenler için 6 bin 939 ihbar tutanağı tuttu, 1 milyon 68 bin 552 TL ceza kesti.

Muzaffer kirt

Manisa’da 2018 yılı 2.Fahri Trafik Müfettişleri Toplantısı yapıldı. Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Eğitim Salonunda Manisa Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nde görevli Trafik Polisi Menekşe Keçirsiz ve Turan Günakan tarafından bilgi verildi. Manisa’da 239 Fahri trafik müfettişi bulunurken, son 6 ayda sadece 1 kişinin fahri müfettiş kartı görevi kötüye kullanmadan dolayı iptal edildi. Manisa’da fahri trafik müfettişleri tarafından 4 yılda 6 bin 939 ihbar tutanağı yazılırken 1 milyon 68 bin 552 TL ceza kesildi.

2018’DE CEZALAR  KATLANDI

2018’in ilk 11 ayında 1891 ihbar tutanağı tutulurken 444 bin 848 TL ceza yazıldı. 2015 yılında 972 tutanak tutulurken, 124 bin 842 TL ceza yazıldı. 2016’da 2 bin 1 tutanak tutulurken 253 bin 678 TL ceza kesildi. 2017 yılında ise 2 bin 75 tutanak yazılırken, 245 bin 184 TL ceza yazıldı.

TRAFİKTEKİ GİZLİ KAHRAMANLAR

Trafik Polisi Menekşe Keçirsiz, fahri trafik müfettişliğinin sosyal sorumluluk projesi olduğunu açıkladı. Keçirsiz, fahri trafik müfettişlerinin 2019 yılında cezaları e-devlet üzerinde yazacağını belirterek, verilecek olan şifreyle tutanakların yazılacağını kaydetti. Keçirsiz, kurallara uymayanların fahri trafik müfettişi kartlarının iptal olduğunu, bunun örneklerin yaşandığı söyledi. Keçirsiz, “Özellikle bu kartı alan bazı kişilerin hiç ceza yazmadığını gördük. Fahri trafik müfettişliği gönüllülük esasına göre yapıldığı için herhangi bir ücret ödenmez. Bizden çok siz etkilisiniz. Sizler gizli kahramanlarsınız” dedi.

KİMLİKLERİ GİZLİ

Keçirsiz, hiçbir şekilde fahri trafik müfettişlerinin kimliklerinin açıklanmadığını belirterek, “Kimliğinizi her zaman saklayın. Sürücüleri trafik müfettişi olduğunuzu söylemeyin. Fotoğraf çekmeyin. Çocukları olan, torunları olan insanlar uyarılmalıdır. Herkes üzerine düşeni yaparsa, sosyal sorumluluğa uyarsa bu karmaşık trafik sorunlarını yaşamayız” diye konuştu.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim