Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

İttifakta Manisa çatlağı!

Yerel seçimlere az bir süre kala partiler çalışmalarını artırdı. İttifaklara son rötuşlar yapılırken AKP il teşkilatları 3 ilde kazan kaldırdı. AKP Manisa İl Teşkilatı’nın MHP adayını kabul etmediği, hatta MHP adayı ile Cumhur İttifakı’nın kazamayacağı belirtiliyor.

İttifaklara son rötuşlar yapılırken, parti teşkilatları ittifaklara tepkili. CHP ve İYİ Parti iller konusunda ittifakta anlaşırken ilçelerde çalışmalar devam ediyor. Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete’den Muhammed Vefa’nın haberine göre; AKP ve MHP’de Cumhur İttifakı parti il teşkilatlarının kazan kaldırmasına neden oldu. İstanbul, Ankara ve İzmir’de aday göstermeyen MHP aynı jesti AKP’den Manisa, Mersin ve Adana için beklerken, AKP il teşkilatları ise MHP adayını destekleyemeyeceklerini bildiriyor. Cumhur İttifakı’nda çatlağa neden olan bir diğer gelişme ise AKP belediye başkan adayları manidar açıklamalarla ittifaktan rahatsızlıklarını dile getiriyor.

İTTİFAKTA MANİSA ÇATLAĞI

Cumhur İttifakı’nda en büyük çatlağın başında Manisa geliyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Manisa’da aday göstereceklerini” belirtmesine rağmen “bu adayın Cumhur İttifakı adayı mı olacak” muamması sürüyor. AKP Manisa İl Teşkilatı’nın MHP adayını kabul etmediği hatta MHP adayı ile Cumhur İttifakı’nın kazamayacağını belirtiyor. AKP Manisa İl Teşkilatı 5 milletvekilli çıkardığı Manisa’da 1 milletvekili çıkarmış MHP’yi desteklemenin mümkün olmayacağını parti üst yöneticilerine bildirdi.

ÇIKMAZA NEDEN OLDU

AKP’de milletvekili sayısını Adana ve Mersin il teşkilatları da gündeme getiriyor. Cumhur İttifakı’nda çıkmaza neden olan 3 ilde AKP teşkilatları kendi oyu ve milletvekili sayısının yüksek olmasından dolayı MHP adayını desteklemeyeceklerini belirtiyor. Mersin’de 4 milletvekili çıkaran AKP teşkilatları, 2 vekil çıkaran MHP konusunda genel merkezlerine ters düştü. Aynı durum 5 milletvekili çıkaran AKP Adana teşkilatının da gündeminde. İstifaların yaşanmasından endişe eden AKP 3 ilde teşkilatlarını ikna etmeye çalışıyor. Kaynak:Milli Gazete

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim