Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

Hayaller için asla geç değil!

Manisa’da çocukluk hayalleri olan bağlama merakını gerçekleştirmek isteyen çoğunluğu eğitimci kursiyer, 60’ından sonra bir araya gelerek, kursa katıldı. Aralarında emekli imamın da bulunduğu 15 kursiyer aldıkları eğitim sayesinde adeta bağlama ustalarına taş çıkartıyor.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde çocukluk hayalleri olan bağlama merakını yerine getirmek için bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli, ilçe halk eğitim merkezinin yolunu tuttu. 60’ından sonra ellerine aldıkları bağlamaları ile kursuna giden eğitimciler, hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. 2 aylık 15 eğitimci kursiyer, usta öğreticileri Mustafa Kılınç eşliğinde, bağlama ustalarına taş çıkartıyor. 

DİN GÖREVLİSİ YANLIŞ ANLAŞILMAKTAN ÇEKİNMİŞ
Kursiyerler arasında bir de emekli imam yer alıyor. Çocukluğundan beri bağlama çalmayı istemesine rağmen görevi sebebiyle yanlış anlaşılmamak için içinde ukde kaldığını söyleyen 63 yaşındaki emekli din görevlisi Ekrem Taşçı, "Ben diyanette resmi olarak 35 yıl görev yaptım. İstanbul’dan emekliyim. İstanbul’dan buraya geldim. Çocukluk yaşlarımdan bu yana bağlamaya merakım vardı. Görevim nedeniyle yapamadım. Emekli olduktan sonra buraya geldiğimde, burada böyle bir kurs olduğunu gördüm. Müracaatım kabul edildi. Burada arkadaşlarla beraber devam ediyoruz. Ben görevdeyken, görevime bir söz gelmesin diye bu işi yapmadım. İçimde hep bir ukde vardı ama emekli olduktan sonra emekli insan olarak ne yapacağım. Böyle işlerle meşgul oluyorum. Bu saatten sonra bir yerde de çalışamam. Bilgisayar kursuna, Osmanlıca kursuna gittim. Şimdi de bağlama kursuna geliyorum. Kendimi böylece deşarj ediyorum" diye konuştu. 

‘HALK EĞİTİM MERKEZİ HAYALLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİ’
Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli kursiyer Enver Kök ise "Biz meraklıydık. Böyle bir şans doğmadı. Çok istiyorduk. Arkadaşlarımızla istişare ettik. Bir kursa gidelim diye karar aldık. Halk eğitim merkezi müdürlüğümüz ile görüştüğümüzde bize yardımcı olacaklarını söylediler. Bu yaştan sonra öğrenmek gerçekten çok güzel bir duygu. Bunu yaşıyoruz" dedi. 
Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü hayat boyu öğrenme bölümünde görev yapan bir diğer kursiyer Cihan Özyurt, kursa gelerek stres attıklarını kaydetti. 
İKİ AYDA İYİ YOL ALDILAR

Bağlama Kursu Öğreticisi Mustafa Kılınç, kursiyerlerin yaşına rağmen 2 ayda önemli ölçüde yol kat ettiklerini belirterek şunları söyledi: "Ekimde başlayan bir kursumuzdu. Arkadaşlarımız yaklaşık 2 aydır kursa geliyorlar. Yaşlarına rağmen baya bir yol kat ettik. Hem çalıyor hem nota öğreniyoruz, bunun yanında da ses eğitimi almış oluyoruz. Bununla birlikte hem çalıp hem söylüyoruz. Diğer öğrencilerime göre zaman zaman zorlanıyorum. Aramızdaki iletişim sevgi, saygı ve sıcak bir ortamda olduğu için çok da zor olmuyor." 
Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Orhan Çelik de başvurdukları sürece vatandaşlara kurs açmaya hazır olduklarını ifade etti

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim