Misafir
6,641
5,9182
253,95
ÜYE GİRİŞİ

Teşkilat Özgür’ün arkasında

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın tazminat davası açtığı CHP’li Özgür Özel’e destek olmak amacıyla düzenlediği basın toplantısında, tüm teşkilatın arkasında olduğunu belirterek “Özgür Özel bizim başımızın tacıdır. Asla demokrasi ve hukuk mücadelesinde yalnız yürümeyecektir. Her zaman kendisinin yanındayız. Hepimiz birer Özgür Özel’iz’’dedi.

Muzaffer Kirt

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, TBMM’de yaptığı konuşmasından dolayı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın tazminat davası açtığı CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel’e destek olmak amacıyla basın toplantısı düzenledi. Parti binasında düzenlenen basın toplantısına ilçe başkanlarının yanı sıra ilçe belediye başkan adayları, il kadın kolları ve çok sayıda partili katıldı.

“BU ÜLKEDE HUKUKSUZ DAVALAR GÖRÜLDÜ”

CHP İl Başkanı Semih Balaban yaptığı açıklamada ilk olarak AK Parti’nin 16 yıldır iktidarda olduğunu ve iktidar döneminde ekonomi, tarım, hayvancılık, dış politikanın ve hukukun bittiğini dile getirdi. CHP’li İl Başkanı Balaban, “16 yılın sonunda Türkiye Cumhuriyeti dünyada hukuk üstünlüğü endeksinde 113 ülke içerisinde 99.’uncu sıraya geriledi. Basın özgürlüğü içinde kategori olarak ‘Basın Özgürlüğü Olmayan Ülkeler’ kategorisine düştü. Bu ülkede hukuksuz davalar görüldü. Balyoz, Ergenekon, Casusluk davaları gibi onlarca davalar görüldü. Bu hukuksuzluğun en önemli mimarlarından biri dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dı. Bu örnekleri çoğaltabiliriz’’dedi.

“MANİSA VE 81 İL ÖRGÜTÜ OLARAK ARKASINDAYIZ’’

Balaban, açıklamasının ikinci kısmında, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar için söylediklerinin arkasında olduklarını dile getirdi. CHP’li Balaban, “Geçen hafta Manisa’nın gururu olan Sayın milletvekilimiz ve gurup başkanvekilimiz Özgür Özel parlamentoda tarihi bir konuşma yaptı. Dönemin genel kurmay başkanı ve şimdiki Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ı siyasi bir eleştiriye tabi tuttu. Hiçbir şekilde ne bir siyasi hakaret ve nezaketsizlik vardı. Sadece gerçekleri söyledi ve belgelerle konuşma yaptı. Bu konuşma karşısında Hulusi Akar’ın diyecek hiçbir şeyi kalmadı. Grup Başkanvekilimiz onu parlamentoda tarih önünde demokratik bir şekilde mahkum etti. Grup başkanvekilimizin ağzına ve yüreğine sağlık. Sonuna kadar kendisinin arkasındayız. Grup başkanvekilimizin bu söyledikleri belgeli gerçeklerdir. Manisa il örgütüyle birlikte 81 il örgütü bu sözlerin arkasındayız’’ dedi.

“HEPİMİZ BİRER ÖZGÜR ÖZEL’İZ’’

 CHP’li Balaban açıklamasında, Özel’in açıklamasından dolayı AK Parti’den bazı kesimlerin rahatsızlık duyduğunu vurgulayarak, “Bu açıklamalardan sonra bunlarla baş edemeyen ve büyük rahatsızlık duyan AK Parti çevresi ve başta AK Parti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yargıya bir talimat verdi. Bu talimat ile grup başkanvekilimiz adına tazminat davası açılacakmış. Ama gurup başkanvekilimiz verdiği cevap bunlara anında oldu. Grup başkanvekilimizin onurlu cevabına ve duruşuna bir kez daha teşekkür ediyoruz. Buradan grup başkanvekilimize sesleniyoruz. Özgür Özel bizim başımızın tacıdır. Asla demokrasi ve hukuk mücadelesinde yalnız yürümeyecektir. Her zaman kendisinin yanındayız. Hepimiz birer Özgür Özel’iz’’ dedi.

“SANATÇI MÜSVEDDESİ ARIYORSAN ÖNCE KENDİ ÇEVRENE BAK’’

CHP’li Balaban açıklamasında ayrıca, bir televizyon programında yaptıkları konuşmalardan dolayı savcılığa ifadeye çağrıldıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ünlü sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e de destek verdiklerini ifade etti. CHPLi Balaban, “Metin Akpınar ve Müjdat Gezen bu toplumun yüz akı sanatçılarıdır. Gerçek sanatçılardır. Sanatçı muhaliftir ve yanlışları söylemekten korkmaz. Doğruları beden ödemek pahasına söyler. Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e bizzat Cumhurbaşkanının talimatıyla bir baskı, sindirme operasyonu yapılıyor. Bunu da asla kabul etmiyoruz. Onlar bu ülkenin toplumsal dinamiğine, toplumcu hareketine güç veren insanlardır. Cumhurbaşkanı onlara ‘Sanatçı müsveddesi’ diyor. Zaten sayın Cumhurbaşkanı işine gelmezse aydınlara, sanatçılara, bilim adamlara, akademisyenlere müsvedde diyor. Bende diyorum ki, Metin Akpınar ile Müjdat Gezen sanatçı müsveddesi değil, gerçek sanatçılardır. Sayın Cumhurbaşkanı sen sanatçı müsveddesi arıyorsan önce kendi çevrene bak. Saray masası ve sofralarında yelek yiyen ve sana yalakalıktan başka hiç bir şey yapmayan sözde sanatçılara bak. Gerçek müsvedde sanatçıları orada göreceksin’’ diye konuştu.

Türk Tabipler Birliği’ne yaptığı basın açıklamasından dolayı açılan davayı da kınadıklarını dile getiren CHP’li Balaban, Türk Tabipler Birliği’nin de yanında olduklarını söyledi. CHP’li Balaban son olarak, FOX TV ile Halk TV’ye verilen para ve program durdurma cezalarına değinerek, iki televizyon kanalının da Manisa örgütü olarak yanlarında olduklarını ifade etti.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim