Misafir
6,641
5,9182
253,95
ÜYE GİRİŞİ

Zeytinyağı fiyatları dip yaptı!

Zeytinyağında fiyatların geçtiğimiz yılın altına düşerek 13 ile 15 liradan satıldığına dikkat çeken Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, fiyatın 16 liranın altında olmaması gerektiğinin altını çizdi.

Muzaffer Kirt

Manisa’da zeytin üreticisi fiyatların düşük olmasından dolayı ürününü yağlık olarak değerlendirdi. Doktorların şifa kaynağı olarak tanımladığı zeytinyağında bolluk yaşanınca fiyatlar da düştü. Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, geçen yıl zeytinyağının litresinin 18 liradan satıldığını belirterek, bu yıl fiyatların düşük olduğunu söyledi.

“ÇİFTÇİ ÜRÜNÜNÜ ELİNDE TUTSUN”

Aydoğan Okur,  zeytin fiyatlarındaki düşük fiyatın zeytinyağında da yaşandığını belirterek, “Piyasada zeytinyağının litresi 13 ile 15 lira arasında satılıyor. Bu fiyat yetersiz. Geçen yıl litresi 18 liradan satılıyordu. Bu sene bu fiyatlar gerçekten düşük. Ama önümüzdeki dönemde zeytinyağı fiyatlarının artmasını bekliyoruz. Bu yıl zeytinden para kazanamayan çiftçi zeytinyağına yöneldi. Zeytinyağı da çoğaldı, tüccar kendini geri çekti. Zeytinyağı fiyatlarının litresinin 16 liradan az olmaması gerekiyor” dedi. Fiyatların önümüzdeki günlerde yükselmesini beklediklerini kaydeden Okur, “Önümüzdeki günlerde piyasa hareketlenecek. Çiftçi ürününü elinde tutsun” dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim