Misafir
6,5879
5,784
261,31
ÜYE GİRİŞİ

Sınav dünya çapında bireyler yetiştiriyor

Güzelyurt’ta yer alan yeni binasında anasınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak eğitime başlayan Sınav Koleji’nde Okul Müdürü Bayram Balcı, “Ülkemizin öz değerlerine dayalı, özgüveni yüksek ‘dünya vatandaşı’ bireyler yetiştiriyoruz” dedi.

Tunay Aktaş

Sınav markası olarak 2004 yılından bu Manisa’da eğitimin içinde olduklarını belirten Sınav Koleji Okul Müdürü Bayram Balcı, “Okulumuz Genel Merkezi Ankara’da olan ve yurt genelinde birçok şubesi bulunan Sınav Eğitim Kurumlarının bir şubesidir. Dolayısı ile okulumuzda bütün Sınav Kolejlerinde uygulanan sistem ve programlar uygulanmakta, tüm şubelerde kullanılan yayın ve materyaller kullanılmaktadır. Ayrıca Sınav markası 2004 yılından beri Manisa’da dershane, ortaokul ve temel lise olarak eğitim ve öğretimin içinde olmuştur. Binlerce öğrencimiz Manisa’da Sınav kurumlarında eğitim görmüştür. Okulumuz 5 katlı olup 35 dersliği, laboratuvarları, kütüphanesi, atölyeleri, salonları ve hizmet birimleri ile modern bir binaya sahiptir. Sınıflarımız 20 kişilik olup öğrencilerimizin derslere karşı dikkat, ilgi ve motivasyonunu interaktif olarak sağlamak amacıyla dersliklerimizin tümünde akıllı tahta bulunmaktadır” dedi.

“GÜÇLÜ BİR KADROYA SAHİBİZ”

Güçlü bir eğitim kadrosunda sahip olduklarını ifade eden Balcı, “Seçkin öğretmen kadromuzla güçlü bir akademik eğitimi, yüksek bir yabancı dil eğitimini ve öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerine uygun kültür, sanat ve spor etkinliklerini gerçekleştirmekteyiz. Hafta içinde her gün 9 ders yapılmaktadır. Cumartesi günü ana sınıfı ve ilkokullarda After School olarak adlandırılan kulüp çalışmaları olmaktadır. Ortaokullarda ise her cumartesi 5 saat akademik eğitim yapılmakta ve ayrıca deneme sınavları da bu günde uygulanmaktadır. Ayrıca Sınav Koleji Ortaokullarında öğrencilerin geçtiği kritik dönem dikkate alınarak rehberlik çalışmalarıyla birlikte, After School kapsamında yer alan kültür, sanat ve spor etkinliklerine ve kulüp çalışmalarına da özel bir önem verilir. Bu kapsamda yurtiçi bilim gezileri başta olmak üzere birçok gezi ve organizasyon düzenlenir”

“YABANCI DİLİ EĞİTİMİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Yabancı dil eğitimini çok önemsediklerini belirten Balcı, “Sınav Kolejlerinde hedefimiz İngilizceyi okuyan, yazan, anlayan ve konuşan öğrenciler yetiştirmektir. Sıde To Side sistemiyle anasınıfı ve ilkokulda her sınıfın 1 sınıf öğretmeni ve 1 İngilizce öğretmeni bulunur. Bu şekilde İngilizce öğretimi, diğer derslerle ve okul yaşantısıyla entegre edilmiş olur. Ana sınıfında haftada 16 saat, ilkokul sınıflarında ve 5.sınıflarda haftada 24 saat İngilizce dersi vardır.  6. Sınıflarda 18 saat İngilizce dersi yapılmaktadır. Sınava hazırlığın ön plana çıktığı 7.sınıflarda 12 saat, 8. Sınıflarda ise 8 saat İngilizce dersi vardır. Öğrencilerimize günlük ve haftalık olarak Side To Side, Mobile School gibi sadece sınav Koleji öğrencilerinin kullandığı online portallardan ödevler verilir”diye konuştu. 

“DÜNYA VATANDAŞI SEÇKİN BİREYLER YETİŞTİRİYORUZ”

Okullarında gerçekleştirdikeri eğitim politikaları hakkında bilgi veren Balcı, “Tüm Sınav Kolejlerinde olduğu gibi okulumuzda da Sınav Yayınları kullanılmaktadır. İlkokullarda Ders Çalışma Modülleri, ortaokullarda her ay Konu Anlatım Modülü ve Soru Bankası Modülü verilmektedir. Ayrıca her hafta Cuma günü Tödev Ödev Modülü verilir ve Pazartesi günü kontrolleri yapılır. Ödevlerin verildiği ve kontrol sonuçları K12 sistemi üzerinden veliye duyurulur. Okulumuzda K12 Net sistemine öğrencilerimizin tüm sınavları, ders programları, sınav analizleri, devamsızlıkları, ödevleri işlenir bu sayede velilerimiz öğrencilerimizin gelişimlerini takip eder. 8.sınıflarda her hafta, ara sınıflarda yaklaşık 3 haftada bir deneme sınavı yapılır. Sınav sonuç karneleri velilere gönderilir, öğrencilerin eksikleri tespit edilerek telafi ve eksik giderme çalışmaları yapılır. Rehber öğretmenlerimiz, Sınıf Danışman öğretmenleri ve ders öğretmenleri mesajlarla, telefon görüşmeleri ile ve yüz yüze görüşmelerle sürekli velilerle iletişim içinde olurlar. Veli toplantılarında genel ve bireysel görüşmelerle veli bilgilendirmeleri yapılır. Tüm bu çalışmalarla Sınav Koleji olarak hedefimiz, öz değerlerimize dayalı, okul kültürümüzü sahiplenen, evrensel normları benimseyen ufku geniş, özgüveni yüksek, “dünya vatandaşı” seçkin bireyler yetiştirmektir” dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim