Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

Tasarruf teklifine red!

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ülke ekonomik durumu gerekçesiyle CHP grubu tarafından yapılan teklifte, üyelerin oturum ve komisyon toplantıları için aldıkları paradan fedakarlık ederek sembolik 1 lira yapılması istedi. Teklifi AK Parti Grubu ‘‘sıkıntı olur’ diyerek reddetti.

 

Tunay Aktaş

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Zeki Bilgin tarafından dile getirilen teklifle meclis üyelerinin her meclis ve komisyon oturumlarından aldıkları paradan ülkenin ve belediyelerin ekonomik durumundan dolayı en azından seçime kadar sembolik 1 lira yapılması istendi. Bilgin yaptığı konuşmada, “Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerinin oturum başına aldığı ücretlerin ve komisyonlarındaki oturum ücretlerinin sembolik olarak 1 lira yapılamasını teklif ediyoruz. Ülkemizin ve belediyelerimizin ekonomik sıkıntılarından dolayı yerel seçime kadar böyle olmasını istiyoruz” diyerek meclis üyelerinden fedakârlık yapmalarını istedi.

FEDAKARLIK İSTEYENLER FEDAKARLIK YAPMADI!

Bunun üzerine söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanı ve Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, “Bu biraz sıkıntı. Neden sıkıntı, bütün meclis üyeleri için sıkıntı. Onların niyeti farklı. Bunlara meydan vermeyelim, meclis düzgün çalışsın. Zaten CHP’liler komisyonlarda yok” dedi ve AK Parti grubu olarak teklifi reddettiklerini söyledi. MHP ise çekimser kaldı. Bunun üzerine Zeki Bilgin, “Niyetleri farklı demesini anlayamadık Sayın başkanın. Biz içinde bulunan şartlarda bunun daha uygun olacağını belirttik. Bu konuda takdir kamuoyunundur”dedi.

AYLIK 2 BİN LİRA

Meclis üyeleri; meclis oturumları, MASKİ oturumları, encümen toplantıları ve 12 farklı ihtisas komisyonları olmak üzere her oturumdan 200 lira alıyor. Bazı komisyonlar haftada 3 kez bazen ise her gün toplanıyor. Üyeler bu toplantılardan aylık  yaklaşık 2 bin lira üzeri gelir elde ediyor.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim