Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

MAGİDER güneşten elektrik üretecek

MAGİDER Başkanı Ömre Yılmaz, ekonomideki sıkıntılı süreçten geçerken güneş enerjisi sistemiyle (GES) ilgili yatırımlara başladıklarına dikkat çekerek, yer tahsisi ve ortaklıkla ilgili görüşmelerin devam ettiğini, bürokrasi kısmını aşmaya çalıştıklarını açıkladı.

Tunay Aktaş

Manisa Girişimciler Derneği (MAGİDER) Başkanı Ömre Yılmaz, Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi. Uncubozköy’de bulunan Sir Winston Cafe’de düzenlenen programda Başkan Yılmaz, derneğin çalışmalarından ve hayata geçirmeyi planladığı projelerden bahsetti.  Başkan Yılmaz, derneği yaptığı çalışmalarla iyi bir noktaya getiren eski başkan Ayberk Aloğlu ve yönetimine verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Yılmaz, derneğin geldiği bu noktayı muhafaza etmek ve biraz daha yukarıya taşımak için çalışacaklarını söyledi.

GES YATIRIMLARINA BAŞLANDI

Bazı şartlardan dolayı ülke genelinde ekonomik olarak bazı sıkıntıların yaşandığını ifade eden Yılmaz, “Bu sıkıntılı süreçte neler yapabiliriz onları ele aldık.  Projeler hazırladık. Bunlardan biri güneş enerjisi sistemiyle (GES) ilgili yatırımlara başladık. Yer tahsisiyle ilgili, ortaklıkla ilgili görüşmelerimiz, çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımız iyi yerlere geldi. Sadece şuanda önümüzde bürokrasinin getirdiği, bürokrasiyle çözülmesi gereken işler var. Normal bizim taraftan, yatırımcılar tarafından işleri tamamladık. Ama velakin bürokrasi kısmını açmaya çalışıyoruz”dedi.

TARIM YAPILMAYAN ALANLARA YATIRIM

Yılmaz, Güneş Enerji Santralini tarım yapılamayacak marjinal alanlara yapılacağını belirten Yılmaz, “Biz buraya nereden geldik. Aslında diş ticaret açığımızın yüzde 60’ı enerji. En çok ihtiyacımız olan şey. Biz bununla çok çok daha rahat ilerleyebileceğimizi ümit ettik. Yatırım 1 milyon doların üzerinde. TKDK’nın ve bakanlığın bazı hibe destekleri var. Yenilenebilir enerjiyle alakalı sıfır faize yakın krediler var. Aslında çok ufak bir başlangıç sermayesiyle kendi kendine ödeyebilen bir sistem olabiliyor.  Çünkü devlet alım garantisi veriyor 10 yıl boyunca. Mantık olarak gerçekten çok iyi. Aslında 4-5 yılda fazla yapılan yatırımı çıkarabiliyor. Allah güneş veriyor, petrol bulmamıza gerek var mı illa. Zaten var tepemizde”diye konuştu.

TIBBİ BİTKİLERDE YENİ PAZARLAR

Tıbbı bitkiler aromasıyla ilgili 3 kişinin görevlendirildiğini kaydeden Yılmaz, “Fizibilite raporları geliyor. Hatta bir arkadaşımız önümüzdeki aylarda Fransa’ya gidecek. Yağları nereye satacağımızla ilgili görüşmeler yapacak” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim