Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni başkanı Filizkan

Manisa Gazeteciler Cemiyeti, 22. Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimde 37 yıllık başkan Ertuğrul Aytaç veda ederken, Ali Filizkan, oy çokluğuyla başkan seçildi.

Tunay Aktaş

10 Nisan 1957 yılında kurulan Manisa Gazeteciler Cemiyeti, 22. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Lale Salonu’nda 1981 yılından beri tam 37 yıldır başkanlık yapan Ertuğrul Aytaç veda ederken, yerine ise 21 yıldır Yeni Asır Gazetesi Manisa Büro Şefi olarak görev yapan 50 yıllık gazeteci Ali Filizkan geldi.  Genel kurula Manisa Basın İlan Kurumu İl Müdürü Yusuf Kahraman, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, usta gazeteci Öcal Uluç, yerel ve ulusal basın mensupları katıldı. Divan Başkanlığına Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, katip üyeliğine Manisa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şehriban Yıldırım ve Manşet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hülya Kılınç seçildi.

2018’DE BİRÇOK GAZETECİ İŞSİZ KALDI

Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç, bugüne kadar destek olan herkese teşekkür etti, yeni yönetime başarılar diledi. Manisa Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni başkanı seçilen Ali Filizkan yaptığı açıklamada, 2018 yılının basın camiası açısından çok sıkıntılı geçtiğini, ekonomik nedenlerden dolayı gazetelerin küçülmeye gittiğini, bunun sonucunda gazetecilerin işsiz kaldığına dikkat çekti. Filizkan, cemiyetin daha iyi yerlere gelmesi için basın camiasından destek istedi. Manisa Basın İlan Kurumu İl Müdürü Yusuf Kahraman, yeni yönetime görevinde başarılar diledi. Kahraman, gazetecilerin sarı basın kartı alması için mücadele etmesini istedi. Ertuğrul Aytaç, oy birliğiyle onursal başkan seçildi.  Ali Filizkan ve Öcal Uluç, Ertuğrul Aytaç’a plaket takdim etti.

YENİ YÖNETİM

Ali Filizkan başkanlığındaki Manisa Gazeteciler Cemiyeti’nin yöne yönetiminde genel sekreter Mehmet Hakkı Özbayır, Başkan Yardımcısı Ümit Murat Yalçın, muhasip üye Zerrin Ağar, üyeler Ertan Korkmaz, Ali Bozkurt ve Gökhan Aytaç yer aldı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim