Misafir
6,6373
5,9463
246,53
ÜYE GİRİŞİ

Çocukların da hakları var!

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Manisa Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu üyeleri çocukların sorunlarını dinleyip balon dağıttı. Cübbe giyen çocuklar, ne istediklerini tahtaya yazarken, baro tarafından dağıtılan çocuk hakları broşürleriyle de bilgilenmiş oldu.

Manisa Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu üyeleri, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda kurulan stantla 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutladı. Çocukları dinleyen ve neler istediklerini soran komisyon üyeleri, çocuklara broşür ve balon dağıttı. 
Manisa Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu tarafından düzenlenen etkinlikte basın açıklamasını günün anlamına uygun olarak bir çocuk okudu. Berke Uzun tarafından okunan basın açıklamasının ardından bir açıklama yapan Manisa Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Pınar Kına Candemir, “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun. Bizim de temennimiz çocuk hak ihlallerinin bitmesi ve bu konuda ülkemizin artık parmakla gösterilen sayılı ülkelerden biri haline gelmesidir” dedi. 
 

ÇOCUKLARIN SORUNLARINI NOT ALDILAR

Etkinliğe katılan Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan ise şunları söyledi: 
“Bu etkinliği yapmaktaki amacımız çocukların uğramış oldukları haksızlıklar, eziyetler, ülkemizde karşılaştıkları her türlü sorunları dile getirmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak. Çalışan çocuklarımız var, okuyamayan, okula gidemeyen çocuklarımız var, eğitim ve öğretimden yeteri kadar faydalanamayan çocuklarımız var. Amacımız Manisa Barosu olarak hem onlara ulaşmak, onlarla birlikte olmak, aynı zamanda çocuk yaşta hukuki sorunlarla karşılaşan, eziyet gören, cinsel tacize uğrayan, değişik şekillerde hukuki yardım almak durumunda kalan çocuklarımıza en iyi şekilde hukuki yardımda bulunmak amacıyla Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonumuz da yoğun bir şekilde çalışıyor. Özellikle bu konuda eğitim alıyorlar. Mahkemelerde çocukların mağdur olduğu davalarda komisyon olarak müdahil oluyorlar ve bu davalarda çocuklarımızın en iyi şekilde hukuki anlamda temsil etmeye çalışıyorlar. Komisyonumuz burada çocuklarla buluşacak, onları dinleyecek, onların ağzından kendi sorunlarını not edecek ve önümüzdeki günlerde de bunların çözümü için çalışmalarda bulunacak. Kendilerine aktif faaliyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum, çalışmalarında da başarılar diliyorum.”

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim