Misafir
6,3636
5,688
260,65
ÜYE GİRİŞİ

Öner yeniden başkan

Eğitim Bir Sen Manisa Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Mevcut başkan Mesut Öner 98 oyla yeniden başkanlığa seçilirken, Abdulnasır Şimşek ise 62 oy aldı.

Tunay Aktaş

Memur Sendikaları Konfederasyonu’na (Memur-Sen) bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Manisa Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Öğretmenevi’nde yapılan genel kurulda mevcut başkan Mesut Öner ile eski başkanlardan Abdulnasır Şimşek yarıştı. Genel kurula Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mustafa İrgatoğlu ve üyeler katıldı.

“ERDEMLİ SENDİKACILIK YÜRÜTÜYORUZ”

Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanı Mesut öner, “Bundan 26 YII önce 14 Şubat 1992’de 14 adanmış arkadaşı ile birlikte "Bir adım atarsak kafes kırılır. Belki birden erir zincirlerimiz " Anlayışıyla yola çıkan, kirletilmiş, zehirlenmiş sendikal alanda yeni bir sayfa açan 'Kim demiş her şeyin bitişi ölüm. Destanlar yayılır mezarlarımızdan” diyerek bir tohum eken,  destansı sendikal mücadelenin mimarı, emektarı Kurucu Genel Başkanımız Merhum Mehmet Akif İnan ve 14 inanmış, adanmış yüreğe Selam olsun. Allah onlardan razı olsun.  26 yıldır emek ve özgürlük mücadelesi veriyoruz. Sağı yalan, solu ziyan olan sendikal zeminde; çalışanları ya oradansın ya da buradansın ikilemine mahkum olmaktan çıkaran, sendikacılığı kavga zemininde rekabetten, rekabet zemininde hizmete dönüştüren sendikayız. Derdi millet, kendi millet ve yükü yeni bir medeniyet olanlarız. "erdemli sendikacılık“ anlayışı ile özlük ve özgürlük mücadelesinde kazanımların sayısını her geçen gün artıran sendikayız. Bunu hep birlikte başardık.  Birlerden yüz binlere doğru yürürken her yıl Mayıs ayında altına imza attığımız sayılar sadece çoğunlukların resmi değil aynı zamanda sorumlulukların adresi olmakta. 8 Şubat’ta Şubat soğuğunda oradaydık vesayete karşı dimdik ayaktaydık. 27 Nisan’da en diri cevabı biz verdik. 17-25 Aralık’ta kökü dışarıda olan hainler gerekli dersi bizden aldı. 15 Temmuz'da meydanlardaydık. Yan yana durarak, kol kola girerek, bereketi ve heybeti büyüterek başaramayacağımız iş yok, çözemeyeceğimiz sorun yok” dedi.

AK PARTİ’DEN KATILIM VARDI

Başkan adaylarından Abdulnasır Şimsek de genel kurulun hayırlı eğitim camiasına olmasını diledi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli de birer konuşma yaparak Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen’i aile olarak gördüklerin belirterek, seçim sonucunun hayırlı olmasını dilediler. Konuşmanın ardından seçime geçildi. 161 delegeden 160’si oy kullandı. Mevcut başkan Mesut Öner 98 oyla yeniden başkanlığa seçilirken, Abdulnasır Şimşek ise 62 oy aldı.  Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanlığına seçilen Mesut Öner’in listesinde Mehmet Akış, Metin Gençay, Halil Kallat, Ahmet Yasav, Özgür Emeksiz ve Mustafa Köseler yer aldı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim