Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

‘CHP-MHP ve Kürtlerden oy alırım’

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını miting havasında açıklayan Selçuk Özdağ, “Bizim rakibimiz yok, rakibimiz sadece kendimiziz. Ben CHP’lilerden, MHP’lilerden, demokrat Müslüman Kürtlerden oy alırım. Manisa’da 407 bin olan AK Parti oyunu 500 bine çıkarırım” dedi.

Tunay Aktaş

Eski AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla Manisa Büyükşehir Belediye başkan aday adaylığını açıkladı. Adaylık açıklamasına AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, İl Kadın Kolları Başkanı Aynil Yavaş, İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök ve çok sayıda partili katıldı. AK Parti Manisa İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Berk Mersinli, büyükşehir belediyesi başta olmak üzere 17 ilçe belediye başkanlıklarının tümünü alacaklarını söyledi.

“GENEL MERKEZ TEŞKİLATIN İSTEDİĞİNİ ADAY YAPAR”

Mersinli'nin ardından eski AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, neden aday adayı olduğu hakkında açıklamalarda bulundu. Manisa’da rakiplerinin olmadığını, kendileri arasında yarıştıklarını belirten Özdağ, "Allah nasip ederse 31 Mart akşamı iki bayrağı Spil Dağı’nda dalgalandıracağız. Biri ay yıldızlı bayrağımız diğeri ise AK Parti bayrağı olacak. Ben 8 yıllık AK Parti siyasetinde hem taban hem de tavan siyaseti yaptım. Sadece yemin törenlerinde boy gösteren ve bir daha görünmeyen milletvekili olmak istemedim. Her hafta sonumu Manisa da geçirdim. Manisa’da açtığım ofisimde Manisalıların dertlerini dinledim, Manisa’ya yapılan yatırımları kontrol ettim. 7 seçim yaşadık 6 seçimde mutlaka bir görevim vardı. Hangi görev verildiyse yaptım. Şimdi bir yola çıkıyorum. Manisa Büyükşehir Belediyesi adaylığı için yola çıktım. Teşkilatım ve STK’lar kimi istediyse genel merkezimiz her zaman onu aday yapmıştır ve onun dışına çıkmamıştır” dedi.

“PARTİ OYUNU 500 BİNE ÇIKARIRIM”

Özdağ, “Aldığım duyumlara göre genel merkezimizin yaptığı her ankette aldığım duyumlara göre birinci çıktım. Manisa’da bir partinin adayı belli oldu. Bizim rakibimiz yok, sadece kendimiziz. İki dönem elimizdeki bir belediyeyi kaybettik. Bir de büyükşehir belediyesini kaybettik. Bunları neden kaybettiğimizi çok iyi biliyoruz. Onlar geride kaldı. Teşkilat şimdi dimdik ayakta. Meydanlara çıkarak, vatandaşları AK belediyecilik ile tanıştıracağız. Hedefimiz Türkiye ortalamasının üzerinde oy almak. Ben CHP’lilerden, MHP’lilerden, demokrat Müslüman Kürtlerden oy alırım. Manisa’da 407 bin olan AK Parti oyunu 500 bine çıkarırım, Manisa Büyükşehir Belediyesini kazanırım” diye konuştu.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim