Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

Suriyeliler belediyede işe başladı

Manisa Büyükşehir Meclisi CHP Grup Başkanı ve Saruhanlı Meclis Üyesi Zeki Bilgin, 10 Suriyelinin Saruhanlı Belediyesi’nde işe başlatıldığını açıklayarak ‘Bizim insanımız kapılarda iş beklerken işleri Suriyelilere veriyorsunuz. İnsanlarımız ciddi sıkıntılar çekiyor” dedi.

Tunay Aktaş

Konuyla ilgili gerçekleşen tutumu eleştiren Manisa Büyükşehir Meclisi CHP Grup Başkanı ve Saruhanlı Meclis Üyesi Zeki Bilgin, “10 Suriyelinin sabah Saruhanlı Belediyesi’ne geldiğini ve buradan şantiyeye temizlik işleri müdürlüğüne gönderildiğini öğrendik. İŞKUR aracılığıyla Saruhanlı Belediyesi’nde işe başladılar. Türkiye’nin şartları neyse aynı şeyler Saruhanlı’da da var. Bizim burada bir sürü insan kapılarda iş beklerken işleri Suriyelilere veriyoruz. Kendi vatandaşlarına sahip çıkmıyorlar. İnsanlarımız ciddi sıkıntılar çekiyor” dedi.

“İNDİRİM YAP DİYENLER ZAM YAPIYOR”

Mevcut ekonomik durumda belediyenin kiralamalarına yaptığı yüzde 15’lik zammı da eleştiren Bilgin, “Bir ekonomik sıkıntı var, tasarruf tedbirleri var. Afaki rakamlarda zamlar oldu. Girdiler, maliyetler yükseldi. Dolar belli, döviz belli, faiz belli. Hükümet esnaflara ve ticaret yapan kişilere indirim yapın diye baskı uyguluyor ama bizim Saruhanlı Belediyesi hem işyeri kiracılarına hem de kiraya verdiği arazi ücretlerine yüzde 15 zam yaptı. Vatandaşa indirim yapın diye baskı yaparken siz kamu kurumları tam tersi zam yapıyorsunuz. Saha da söyledikleriyle uyguladıkları çok farklı”dedi.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim