Misafir
6,3636
5,688
260,65
ÜYE GİRİŞİ

Suriyeliler belediyede işe başladı

Manisa Büyükşehir Meclisi CHP Grup Başkanı ve Saruhanlı Meclis Üyesi Zeki Bilgin, 10 Suriyelinin Saruhanlı Belediyesi’nde işe başlatıldığını açıklayarak ‘Bizim insanımız kapılarda iş beklerken işleri Suriyelilere veriyorsunuz. İnsanlarımız ciddi sıkıntılar çekiyor” dedi.

Tunay Aktaş

Konuyla ilgili gerçekleşen tutumu eleştiren Manisa Büyükşehir Meclisi CHP Grup Başkanı ve Saruhanlı Meclis Üyesi Zeki Bilgin, “10 Suriyelinin sabah Saruhanlı Belediyesi’ne geldiğini ve buradan şantiyeye temizlik işleri müdürlüğüne gönderildiğini öğrendik. İŞKUR aracılığıyla Saruhanlı Belediyesi’nde işe başladılar. Türkiye’nin şartları neyse aynı şeyler Saruhanlı’da da var. Bizim burada bir sürü insan kapılarda iş beklerken işleri Suriyelilere veriyoruz. Kendi vatandaşlarına sahip çıkmıyorlar. İnsanlarımız ciddi sıkıntılar çekiyor” dedi.

“İNDİRİM YAP DİYENLER ZAM YAPIYOR”

Mevcut ekonomik durumda belediyenin kiralamalarına yaptığı yüzde 15’lik zammı da eleştiren Bilgin, “Bir ekonomik sıkıntı var, tasarruf tedbirleri var. Afaki rakamlarda zamlar oldu. Girdiler, maliyetler yükseldi. Dolar belli, döviz belli, faiz belli. Hükümet esnaflara ve ticaret yapan kişilere indirim yapın diye baskı uyguluyor ama bizim Saruhanlı Belediyesi hem işyeri kiracılarına hem de kiraya verdiği arazi ücretlerine yüzde 15 zam yaptı. Vatandaşa indirim yapın diye baskı yaparken siz kamu kurumları tam tersi zam yapıyorsunuz. Saha da söyledikleriyle uyguladıkları çok farklı”dedi.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim