Misafir
6,8276
6,1045
250,86
ÜYE GİRİŞİ

Vali Deniz işe eğitimden başlayacak

Batman Valiliği’nden Manisa Valiliğine atanarak bugün göreve başlayan Vali Ahmet Deniz, kentin tarım ve sanayi potansiyeline dikkat çekerek, ilk önceliğinin eğitimdeki çıtayı yükseltmek olacağını dile getirdi.

Tunay Aktaş

Son Valiler Kararnamesiyle Batman Valisi iken Manisa Valiliğine atanan Ahmet Deniz, 12 Kasım itibariyle Manisa’da görevine başladı. Manisa Valisi Ahmet Deniz ve eşi Olcay Deniz’i Vali Yardımcıları, 1. Komanda Eğitim ve Tugay Komutanı Albay Güven Dere, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri karşıladı. Vali Deniz böylece Manisa’da görev yapan 43. vali oldu.

MANİSA TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ İLLERİNDEN

Valilik makamında gazetecilere açıklama yapan Manisa Valisi Ahmet Deniz, petrol şehri Batman’dan Şehzadeler Şehri Manisa’ya atandığını söyleyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve İçişleri Bakanına teşekkür etti. Manisa’nın Türkiye’nin önemli vilayetlerinden biri olduğunu belirten Vali Deniz, bir taraftan tarım şehri, bir taraftan sanayi, bir taraftan da gerçekten turizm şehri olabilecek potansiyele sahip, Fatih’in, Kanuni’nin mührünü vurduğu bir imparatorluk şehri olduğunu kaydetti.

‘BİR DEĞİL BEŞ ÇALIŞMAMIZ LAZIM’

Türkiye’nin çok hızlı bir şekilde gelişim ve dönüşüm süreci içerisine girdiğini ifade eden Vali Deniz, “Eski Türkiye değil. Rabbimize şükürler olsun Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde çok mesafe aldı. Bu durum bazı güçleri de rahatsız ediyor mu ediyor bu da bir gerçek. Bunun için sorumluluğumuz daha fazla. Onun için 2023, 2051, 2071 hedeflerine ulaşabilmek için biz de Manisa olarak yapmamız gereken ne varsa onu yapmamız lazım. Bir değil beş çalışmamız lazım. Çünkü bu topraklarımızı vatan yapan değerlerimiz var. Bu toprak için, bu vatan için şahadete yürüyen yiğit ve kahramanlarımız var. Onların hakkını başka türlü ödeyemeyiz” diye konuştu.

HALKLA BİRLİKTE HAREKET EDECEK

Manisa’yı daha iyi bir noktaya taşımak için halkla beraber hareket edeceklerini vurgulayan Deniz, halkın yüreğine dokunmayan, halkın desteğini almayan bir şeyi başarı olarak kabul etmediklerini söyledi. Manisa’nın birçok alanda önlerde olduğunu belirten Deniz, “Biz biraz daha yüksek teknolojik ürünü, katma değeri yüksek ürünleri nasıl yapabiliriz bu şehirde. Çünkü bu şehirde bu potansiyel var” dedi.

7’DEN 70’E HERKESE SPOR

Turizme gereken önemlerin verilmesi gerektiğini ifade eden Vali Deniz, Manisa’da turizm potansiyelini tanıtımlarla, yatırımlarla geliştirmek istediğini belirtti. Şehirde spor kültürünün oluşmasına büyük önem verdiğini açıklayan Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaptırabilirsek 7’den 70’e herkese spor yaptıralım. Kulüplerimizin alt yapılarına önem veriyoruz. Okul sporlarına önem veriyoruz. Sporla okulu bütünleştirmek arzusundayız.”

ÖNCELİĞİ EĞİTİM ÇITASINI YÜKSETMEK

Eğitimde niteliği daha yukarılara taşıma sorumluluğunun olduğunu vurgulayan Vali Deniz,“Bunu da hep beraber yapacağız. Okul öncesinden başlayarak yapacağız. Okullaşma oranımız yüzde 70’ler oranında, ilk etapta bunu yüzde 100’lere çıkaracağız. Okuma kültürünün oluşması için yapılması gereken ne varsa yapacağız Allah izin verirse. Kitap okuma alışkanlığının ilimizde hızlı bir şekilde kazandırılacak projeleri hep beraber yapacağız. Manisa’da görev yapan bütün valilerimize teşekkür ediyorum. Eğitimde başarı çıtasını yükseltmek ilk önceliğimiz olacak. Rabbim utandırmasın” dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim