Misafir
6,8276
6,1045
250,86
ÜYE GİRİŞİ

“MASKİ’nin sayaç soygunu devam ediyor!”

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, MASKİ’nin vatandaşlara ön ödemeli elektronik kartlı su sayacı uygulamasını zorunlu olarak dayattığını belirterek, aynı zamanda her ay 3 lira bakım ücreti alarak da Manisalıları mağdur etmeye devam ettiğini söyledi.

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi  Genel Müdürlüğü (MASKİ) vatandaşlara ön ödemeli elektronik kartlı su sayacı uygulamasını zorunlu olarak dayatmaya devam ederken, aynı zamanda her ay 3 lira bakım ücreti alarak da Manisalıları mağdur etmeye devam ettiğini söyledi.

 

Hukuksuzluğu daha önce Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) tarafından ispatlanan kartlı su sayacı sistemi ile ilgili MASKİ’nin ısrarı vatandaşı zor duruma soktuğunu kaydeden Mersinli, tepkilerin giderek arttığı kartlı su sayacı uygulamasının büyük mağduriyetlere yol açtığını dile getirdi.

“MASKİ HER AY 3 LİRA BAKIM ÜCRETİ ALIYOR”

Mersinli, “Manisa’da vatandaşlarımızın en büyük mağduriyetlerinden birinin de ön ödemeli elektronik kartlı su sayacı uygulaması olduğunu biliyoruz. Bu uygulama vatandaşlarımız tarafından istenmemesine rağmen Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MASKİ bu sistemi hala zorunlu olarak göstermeye devam ederken diğer bir yandan da her ay düzenli olarak 3 lira bakım ücreti alıyor. Bakım yapılmasa bile bu ücret düzenli olarak kesiliyor. Ayrıca su yükleme bedeli olarak da 1 lira alınmaktadır. MASKİ Genel Kurulu’nda bu 3 lira bakım ücretini kaldırmak istiyoruz. AK Parti grubu olarak MASKİ Genel Kurulu’nda grubumuzun daha önce verdiği  3 TL bakım ücretinin ve akıllı sayaç uygulamasının kaldırılması ile ilgili önergenin arkasındayız. Ayrıca bu kart sayaçları abonelere takılmadan önce sorulması gerekmektedir.  Sorulmadan sayaçların takılması büyük bir hukuksuzluktur. Bu uygulama daha önce bir vatandaşımızın itirazı üzerine Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından hukuksuz bulunmuştur ve vatandaşımızın mağduriyeti giderilmiştir. Bu mağduriyetlerin en büyük sorumlusu Cengiz Ergün’dür. Bu uygulamanın kesinlikle kaldırılması gerekiyor. Büyükşehir belediyesinin yeniden AK Parti belediyeciliği ile kucaklaşması durumunda sorunlu kartlı sayaç zulmü ve bir çok mağduriyet sona erecektir. ” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZI ZOR DURUMDA BIRAKACAK BİR ZAM ARTIRIMINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Mersinli, MASKİ Genel Kurulu’nda oylanması beklenen su zammı konusuna da değinerek ”Salı günü MASKİ  Genel Kurulu’nda oylanması beklenen su zammı konusunda bize bir talep gelmedi.  Bize bir talep gelmeden o gün karşımıza çıkan zam ile ilgili bir maddeyi hemen geçiremeyiz. AK Parti grubu olarak vatandaşlarımızı zor durumda bırakacak bir zam artırımına izin vermeyeceğiz.  Cengiz Ergün’ün maddeleri o gün karşımıza çıkararak hemen genel kurulda geçirme planı tutmayacaktır” diye konuştu. Haber Merkezi

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim