Misafir
6,3492
5,656
259,47
ÜYE GİRİŞİ

İman tazeleyen köprü!

Manisa’da yıkılmaya yüz tutmuş 40 yıllık köprü vatandaşların kabusu oldu. İnsanların köprüyü kullanmaktan başka çaresi olmazken Taytan Mahallesi Muhtarı Mustafa Kemal Bilmez, “Geçerken sarsıntı oluyor ve insanlar yıkılmasından korkuyor, şehadet getirerek köprüden geçiyor” dedi.

Tunay Aktaş

Manisa’nın Salihli ilçesinde yer alan köprü vatandaşların kâbusu oldu. Taytan Mahallesi’nde yer alan 40 yıllık Çapaklı Köprüsü yıkılmaya yüz tutarken ulaşım için bu köprüyü kullanmak zorunda kalan vatandaşlar büyük korku yaşıyor. Köprüyü kullanmaktan başka çareleri olmayan vatandaşlar geçme esnasında sarsıntılarla birlikte ölüm korkusuyla baş başa kalıyor. Kışın yaklaşması ve gelecek sularla daha tehlikeli hale bürünecek olan köprü için vatandaşlar acil çözüm bekliyor.

İNSANLAR KORKU İÇİNDE

Köprünün yapılmasıyla ilgili belediyeye başvurduklarını ama belediyeden ilk olarak olumsuz cevap aldıklarını belirten Taytan Mahallesi Muhtarı Mustafa Kemal Bilmez, “Vatandaşlarımız bu konuda bizi uyarıyor. Köprünün bu yıkık hali insanların can güvenliklerini tehlikeye sokuyor. Bunun düzeltilmesi ve sağlıklı bir köprünü yapılması için mücadele edeceğiz. Alternatif bir seçecek yok. Salihli Belediyesine müracaat ettik. Onlar da şuan yapabilecek durumda değiliz, önümüzdeki günlerde yaparız mesajı verdi. Ama buranın acil olarak yapılması gerekiyor. 40 yıl önce yapılan bu köprü bir süredir bu halde. Geçerken sarsıntı oluyor ve insanlar yıkılmasından korkuyor, şehadet getirerek köprüden geçiyor”dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim