Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

İman tazeleyen köprü!

Manisa’da yıkılmaya yüz tutmuş 40 yıllık köprü vatandaşların kabusu oldu. İnsanların köprüyü kullanmaktan başka çaresi olmazken Taytan Mahallesi Muhtarı Mustafa Kemal Bilmez, “Geçerken sarsıntı oluyor ve insanlar yıkılmasından korkuyor, şehadet getirerek köprüden geçiyor” dedi.

Tunay Aktaş

Manisa’nın Salihli ilçesinde yer alan köprü vatandaşların kâbusu oldu. Taytan Mahallesi’nde yer alan 40 yıllık Çapaklı Köprüsü yıkılmaya yüz tutarken ulaşım için bu köprüyü kullanmak zorunda kalan vatandaşlar büyük korku yaşıyor. Köprüyü kullanmaktan başka çareleri olmayan vatandaşlar geçme esnasında sarsıntılarla birlikte ölüm korkusuyla baş başa kalıyor. Kışın yaklaşması ve gelecek sularla daha tehlikeli hale bürünecek olan köprü için vatandaşlar acil çözüm bekliyor.

İNSANLAR KORKU İÇİNDE

Köprünün yapılmasıyla ilgili belediyeye başvurduklarını ama belediyeden ilk olarak olumsuz cevap aldıklarını belirten Taytan Mahallesi Muhtarı Mustafa Kemal Bilmez, “Vatandaşlarımız bu konuda bizi uyarıyor. Köprünün bu yıkık hali insanların can güvenliklerini tehlikeye sokuyor. Bunun düzeltilmesi ve sağlıklı bir köprünü yapılması için mücadele edeceğiz. Alternatif bir seçecek yok. Salihli Belediyesine müracaat ettik. Onlar da şuan yapabilecek durumda değiliz, önümüzdeki günlerde yaparız mesajı verdi. Ama buranın acil olarak yapılması gerekiyor. 40 yıl önce yapılan bu köprü bir süredir bu halde. Geçerken sarsıntı oluyor ve insanlar yıkılmasından korkuyor, şehadet getirerek köprüden geçiyor”dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim