Misafir
6,5879
5,784
261,31
ÜYE GİRİŞİ

Vergi rekortmenleri açıklandı

Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı Manisa’nın kurumlar ve mükelleflerde 2017 yılı vergi rekortmenlerini açıklandı. Mükelleflerde Salih Kozlu 5 milyon 28 bin lirayla 1. sırada, kurumlar vergisinde ise 345 milyon 370 bin lira ile Bosch Termodinamik birinci oldu.

Tunay Aktaş

Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı, 2017 yılına ait vergilendirme döneminde en fazla kurumlar ve gelir vergisi ödeyenleri açıkladı.  Kurumlar vergisinde şampiyon değişmesi. Geçen senenin de birincisi olan Bosch Termodinamik şirketi 345 milyon 370 bin lira ile en fazla gelir vergisi ödeyen kurum oldu. 2. sıradaki ismini açıklamayan kurum ise 259 milyon 324 bin lira vergi ödedi. 119 milyon 248 bin lira ile Schneider Elektrik 3’üncü sırada yer aldı. 4, 5, 6, 7 ve 9 sırada yer alan kurumlarda ismini açıklamadı. 8. sırada yer alan Ertürk Üzüm Ve Tarım 28 bin 287 lira vergi ödedi.

MÜKELLEFLERDE ZİRVE DEĞİŞMEDİ

Gelir vergisi ödeyen vatandaşlarda ilk 10’a girenlerin 6’sı isminin açıklanmasını istemezken zirve değişmedi. Akhisar’da merkezi ısıtma kazan imali yapan Salih Kozlu 5 milyon 28 bin lira ile en çok gelir vergisi ödeyen isim oldu. Zirvenin diğer isimleri yine Turgutlu’lu Eyüp ve Mustafa Altan kardeşler oldu. Eyüp Altan 3 milyon 961 bin, Mustafa Altan 3 milyon 42 bin lira vergi ödedi. Kula’dan Sedat Güldoğan 1 milyon 837 ile 10. sırada yer aldı.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim