Misafir
6,5395
5,8426
252,35
ÜYE GİRİŞİ

Hemşehriler vefasız çıktı!

Kabinede 3 bakanla temsil edilen Manisa, bu bakanlıklara atanan bakan yardımcıları, genel müdür ve genel müdür yardımcılarının Manisalı olmaması ile hayal kırıklığı yaşadı.

Hülya Kılınç

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni resmen hayata geçiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ağustos ayında açıkladığı 17 bakanın 3’ünün Manisalı olması kentimizde sevinç havası yaratmıştı. Bakanlar Kurulu listesinde Mehmet Muharrem Kasapoğlu Gençlik ve Spor Bakanı, Ruhsar Pekcan Ticaret Bakanı ve Bekir Pakdemirli de Tarım ve Orman Bakanı olarak yer almıştı. Kabinedeki bakanların bazıları, bakan yardımcısı ve genel müdür atamasında kendi hemşehrisini tercih ederken, Manisalı bakanların kadrolarında ise Manisalı bir ismin bulunmaması dikkat çekti.

ONLARCA ATAMADA TEK BİR İSİM BİLE YOK!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ataması yapılan 2 bakan yardımcısı, 4 genel müdür ve 7 daire başkanından hiçbiri Manisalı olmadığı gibi, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda; 3 bakan yardımcısı, 8 genel müdür, 10 müdür yardımcısı 22 daire başkanı ile Ticaret Bakanlığı’nda da 2 bakan yardımcısı, 3 daire başkanı, 9 genel müdür ve 2 müdür yardımcısından Manisalı olmadığı öğrenildi.

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim