Misafir
6,1222
5,3679
223,56
ÜYE GİRİŞİ

Hemşehriler vefasız çıktı!

Kabinede 3 bakanla temsil edilen Manisa, bu bakanlıklara atanan bakan yardımcıları, genel müdür ve genel müdür yardımcılarının Manisalı olmaması ile hayal kırıklığı yaşadı.

Hülya Kılınç

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni resmen hayata geçiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ağustos ayında açıkladığı 17 bakanın 3’ünün Manisalı olması kentimizde sevinç havası yaratmıştı. Bakanlar Kurulu listesinde Mehmet Muharrem Kasapoğlu Gençlik ve Spor Bakanı, Ruhsar Pekcan Ticaret Bakanı ve Bekir Pakdemirli de Tarım ve Orman Bakanı olarak yer almıştı. Kabinedeki bakanların bazıları, bakan yardımcısı ve genel müdür atamasında kendi hemşehrisini tercih ederken, Manisalı bakanların kadrolarında ise Manisalı bir ismin bulunmaması dikkat çekti.

ONLARCA ATAMADA TEK BİR İSİM BİLE YOK!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ataması yapılan 2 bakan yardımcısı, 4 genel müdür ve 7 daire başkanından hiçbiri Manisalı olmadığı gibi, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda; 3 bakan yardımcısı, 8 genel müdür, 10 müdür yardımcısı 22 daire başkanı ile Ticaret Bakanlığı’nda da 2 bakan yardımcısı, 3 daire başkanı, 9 genel müdür ve 2 müdür yardımcısından Manisalı olmadığı öğrenildi.

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim