Misafir
6,3535
5,6799
259,51
ÜYE GİRİŞİ

Manisa’nın çözüm anahtarı Zeyrek’in dosyasında

Manisa Mimarlar Odası Başkanı Ferdi Zeyrek, CHP’den Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıkladı. Ferdi Zeyrek, partililerin yoğun ilgi gösterdiği aday adaylığı açıklamasında, belediyecilik anlayışının insan odaklı olduğunu ve seçilmesi durumunda Manisa’yı halkla birlikte yöneteceği sözünü vererek “Manisa’nın çözüm anahtarı benim dosyamda” dedi.

Tunay Aktaş

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için CHP’de başvuru yapan ilk isim Manisa Mimarlar Odası Başkanı Ferdi Zeyrek oldu. Manisa CHP il binasında yapılan adaylık açıklamasına CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, Şehzadeler İlçe Başkanı Zerrin İşnel, Yunusemre Belediye Başkan Adayı Başkanı Serdar Bozyaka ve partililer katıldı. Burada basın açıklaması yapan Ferdi Zeyrek, “Kısaca kendimden bahsetmek isterim. 1977 Manisa doğumluyum. Babam çarşı esnaflarından tıraşçı Ahmet,  annem ev hanımı. 2003 yılında sevgili eşim Nurcan Zeybek’le hayatımızı birleştirdik. 12 yaşında Nehir isminde bir kızım, 6 aylık Elif ve Zeynep isinde ikiz kızlarımız var. 3 tane kız çocuk babasıyım. Kızlar bereketli olurmuş, bereketiyle gelecekler inşallah. 2012 yılında Manisa Mimarlar Odası’nda yönetim kurulu üyeliği olarak başladım, 4 yıl yönetim kurulu üyeliği ve son 3 yılda da Manisa Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekteyim. Ferdi Zeyrek bu güne kadar ne yapmadı. Hiçbir zaman kamu malına zarar vermedim. Devletime zarara uğratmadım. İhaleye girip rüşvet almadım, rüşvet vermedim. Eşim dostumdur diyerek kimseyi makam mevki sahibi yapmadım. Kimseyi bankamatik memuru yapmadım. Her zaman adil oldum, dürüst oldum, hakkaniyetli oldum, çalışkan oldum. Bu saatten sonrada böyle olmaya devam edeceğim” dedi.

“MANİSA’NIN ÇÖZÜM ANAHTARI BU DOSYADA”

Yapmak istediklerini sıralayan Zeyrek, “Ferdi Zeyrek bundan sonra ne yapacak. Neden Büyükşehir Belediye başkanlığına aday oldum. Mesleğim gereği gerek merkezde gerek ilçelerde birçok projede yer aldım. Bu projelerde büyükşehir ve ilçe belediyelerinin yaptığı icraatlara şahit olduk. Bu süreçte ekibimle birlikte çok uzun süredir çalışıyoruz. Bunları irdeledik. Yapılan yanlışları ve Manisalıların neleri hak ettiklerini irdeledik. Ve bir dosyada bunları oluşturduk. Bu dosya Manisa’nın çözüm anahtarıdır ve burada çözümlere ilişkin bütün öneriler vardır.”dedi.  

BELEDİYECİLİK İNSAN İÇİN YAPILIR

Zeyrek, “Manisalı neyi hak ediyor: Ulaşım disipline edilmeli, kolaylaştırılmalı. Belediyecilik insanı merkeze almaktadır, insan için yapılmalıdır. O şehirde yaşayan insanlar için yapılmalıdır. Sular devamlı kesiliyor, bunun nedenini bilen yok. MASKİ’yi arıyorsun telefona cevap veren yok. Kartlı sayaçlara para isteniyor bunun da nedenini bilen yok. Yokluklar içinde bir belediye yürütülüyor. Böyle bir şey kabul edilemez”diye konuştu.

İMAR AÇILMALARINDA HESAPLAR BAŞKA

İmardan rant çıkarma çabalarının vatandaşın acil çözüm beklediği imar planlarının tamamlanmasının önüne geçtiğini belirten Zeyrek, “En önemli konulardan biri imar. Şehri sıkıştırdılar, yeni imar alanları bir türlü açılamıyor. 1/5000’lik projeler bir türlü oluşturulamıyor. Benim arsam şöyle olsun, tanıdığımın arsası köşeye gelsin, bunun emsali artsın, burada bu olsun diyerek imar çıkarılmaz. Böyle bir anlayış olamaz. Çok acil bir şekilde 1/5000’lik planlar oluşturulmalıdır. Bu konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesine gittiğimde Muradiye’de ne düşünüldüğünü sordum. Dediler ki ‘Muradiye bizim 5 binlik planlarımız kapsamında yok’. Neden, oranın belediye başkanı kendine göre kararlar alıyor, bizde orayı dışladık. Muradiye’de yaşayanlar bu şehrin insanı değil mi. şehircilik ve belediye başkanlığı bu değil. Herkese eşit bir şekilde yaklaşmalısınız” ifadelerini kullandı.

“1980’İI YILLARA DÖNDÜK”

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Manisa’yı 1980’lı yıllara geri döndürdüğünü söyleyen Zeyrek şöyle devam etti “Eski Garaj Yeni Proje’nin yeri yanlış, bedeli yüksek. Oraya daha çok yük getirecek. Sorun getirecek. Pazar yeri sokak aralarına alınıyor ama inşaat başlamıyor. Madem inşaat başlamayacak neden bu pazarcıları oradan çıkarıyorsunuz, pazaryeri neden kaldırılıyor. 1980’lerde Perşembe pazarı sokak içindeydi, 2018’e geldik şimdi de pazar sokak içinde. Biz nasıl büyükşehiriz. 1980’li yıllara döneceksek, sularımız 80’li yıllardaki gibi kesilecekse, pazaryeri yine sokak aralarında olacaksa neden Büyükşehir Belediyesi var. Bunlara çözüm üretmek için biz buradayız. Keza Turgutlu ve Salihli’de yapılan kavşak geçişleri. Olanları hepimiz biliyoruz. Asbest borular patladı, şehir sularına asbest karıştı, oradaki insanların sağlığı zedelendi. Soma! Soma’da çevre yolu geçiyor fakat çevre yolunun Soma’ya bağlantısı yok. Kimse bunu öngörmüyor, kimse bunu çözüm getirmiyor. Garaj yerinin çevre yoluyla alakası yok.”

“VATANDAŞ İSTEYECEK BELEDİYE YAPACAK”

 “Benim belediyecilik anlayışım insan merkezli olacak”diyen Zeyrek şöyle devam etti “Önce insan. Manisa’da yaşayan vatandaşların isteği nedir ne değildir. Bunların tespitleri yapılacak. Vatandaş isteyecek belediye yapacak. Ben biliyorum olacak, ben yaptım oldu diyerek belediyecilik olmaz. Öyle olursa sokak arasında pazaryeri oluyor, sular kesiliyor, imar planları çıkmıyor. Vatandaş isteyecek biz nasıl yapılacağını bileceğiz ve istekleri yerine getireceğiz.”

MARKA ŞEHİR BU DEĞİL

Mevcut yönetim anlayışlarıyla Manisa’nın marka kent olamayacağını belirten Zeyrek, “Marka şehir deniyor ama 1980’li yıllara döndürülerek marka şehir olunmaz.  Marka şehir bu değildir. Marka şehir ileriyi hedeflemekle olur. Daha ileriyi göreceğiz, daha ileriyi gideceğiz. Manisa tarihi bir şehir ve tarih kokuyor. Mesirimiz var burada. Dünyanın en eski festivallerinden. İnsanlar İspanya’ya gidiyor, kendini boğanın önüne atıyor, Münih’te Octoberfest’e gidiyor ve orada bir festival yaşıyor. Ama burada mesir kapmaya kimse gitmiyor. Mesirin değerini kimse bilmiyor. Bu bilinci tekrar oluşturacağız. Kula Evleri’ne kimse gitmiyor. Orada bir tarih var. İnsanları buraya götüreceğiz ve bir turizm kaynağı yaratacağız”ifadesini kullandı.

“BİSİKLET BİNDİĞİN ŞEHRE BELEDİYE BAŞKAN OLMAK İSTİYORUM”

Ekibiyle birlikte göreve hazır olduklarını söyleyen Zeyrek, “Doğduğum büyüdüğüm, sokaklarında oynadığım, bisiklet bindiğim şehre belediye başkanı olmak istiyorum. Ben ve ekibim buna hazırız. Bunu da başaracağımızı biliyoruz. Sizin de bizimle birlikte yürümenizi istiyoruz. Birlikte yürüyelim ve 31 Mart’ta Büyükşehir’i alalım. Biz buna inanıyoruz, siz de buna inanın” dedi. Partililerin büyük ilgi gösterdiği Zeyrek, konuşmasının sonunda uzun süre alkışlandı.  

BALABAN: SÜREÇ KASIM SONUNDA NETLEŞİR

Aday adaylığı değerlendiren CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuran değerli arkadaşımız Ferdi Zeyrek’e partim ve kendim adına teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum. Kendisine bu görev verildiği zaman CHP’yi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Aday adaylığı bize mutluluk verdi. Bu süreç Kasım sonunda kesin olarak netleşir. İl örgütü, ilçe örgütleri ve genel merkezle birlikte bunun kararı pozitif anlamda alınır” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim