Misafir
6,0694
5,3378
219,73
ÜYE GİRİŞİ

ORC ‘Manisa riskli’ dedi!

2019 yerel seçimleriyle ilgili yaptıkları araştırmayı kamuoyu ile paylaşan ORC Araştırma Şirketi sahibi Mehmet Murat Pösteki, MHP açısından tek riskli olan ilin Manisa olduğunu ifade etti.

Türkiye genelinde olduğu gibi Manisa’da da 2019 Mart’ta yapılacak yerel seçimle ilgili partilerde yoğun bir hareketlilik devam ediyor. MHP’nin Ak Parti ile ittifakının yerelde sona ermesi kararının ardından Manisa’da da gösterilecek adaylarla ilgili bazı dengeler değişti. İki dönemdir Manisa’yı alan MHP’nin önümüzdeki yerel seçimde zorlanacağı ifade edilirken, bazı araştırma şirketleri de benzer açıklamalarda bulunuyor. ORC Araştırma Şirketi sahibi Mehmet Murat Pösteki de geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Manisa’ya dikkat çekti. Ellerindeki son araştırmanın sonuçlarını kamuoyu ile paylaşan ORC Araştırma Şirketi sahibi Mehmet Murat Pösteki, MHP'nin birincilik ipini göğüsleyeceği 17 ili tek tek sıraladı.

İttifaksız yerel seçimin AK Parti'ye yarayacağı, MHP'ye yaramayacağı şeklindeki ifadeleri hayretler içerisinde takip ettiğini dile getiren Pösteki, elindeki sonuçlara göre MHP'nin kazanmasının olası olduğu iller ve AK Parti için risk taşıyan illeri değerlendirdi.

İşte Pösteki'nin sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmeler;

- Son 1 haftadır, AK Parti ve MHP'nin yerel seçimlere ittifaksız şekilde girecek olmalarıyla alakalı yapılan yorumları, analizleri ve araştırma sonuçlarını gördükçe hayretler içerisinde kaldım.

NASIL BİR FAYDADIR ANLAYAMADIM"

- Neymiş efendim, ittifaksiz yerel seçime girilmesi AK Parti'ye zarar vermiyormuş aksine daha faydalıymış vs... AK Parti'nin İstanbul ve Bursa'yı riske atması, ittifaksız girdiği seçimde Ankara, Denizli, Antalya ve Balıkesir'i kaybetmesi nasıl bir faydadır anlayamadım.

"MHP AÇISINDAN RİSKLİ OLAN TEK YER MANİSA"

- Ayrıca diyorlar ki, MHP mevcut belediyelerini kaybediyor. Elimdeki araştırma sonuçlarına göre MHP, Bartın, Karabük, Isparta ve Osmaniye'yi yüzde 50'nin üzerinde bir oyla, Adana ve Mersin'i ise hatırı sayılır bir oyla yeniden kazanıyor. MHP açısından riskli olan tek yer Manisa...

MHP, 11 İLDE BİRİNCİ DURUMDA

- Bunun ötesinde MHP; Tokat, Çankırı, Afyon, Kütahya, Düzce, Kırıkkale, Niğde, Kastamonu, Aksaray, Uşak ve Zonguldak gibi illerde potensiyel adaylarıyla şu an 1. durumda.

"İSTANBUL VE ANKARA ÇOK ÖNEMLİ ÇOK"

- Velhasıl, MHP ile ittifak yapmadan yerel seçime girmesi AK Parti'ye fayda mayda sağlamıyor, her şey bir kenara İstanbul ve Ankara çok önemli çok. Haber Merkezi

 

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim