Misafir
6,3535
5,6799
259,51
ÜYE GİRİŞİ

Sigara içene de içirene de ceza yağdı!

Manisa Sağlık İl Müdürlüğü ve İl Tütün Kurulu ekipleri kapalı alanlarda sigara içenlerin gözünün yaşına bakmadı. 1 Ocak-30 Eylül tarihlerinde denetim ve baskınlarda kapalı mekanlarda sigara içene de, içirene de ceza kesti.

Manisa Sağlık İl Müdürlüğü ve İl Tütün Kurulu ekipleri kapalı alanlarda sigara içenlerin gözünün yaşına bakmıyor. Kabahatler Kanunu gereğince yasak alanlarda tütün mamulleri tüketenlere yönelik 1 Ocak-30 Eylül tarihlerinde denetim ve baskınlar düzenlendi.  Edinilen bilgilere göre ekipler tarafından 59 bin 265 rutin denetim gerçekleşti.  İhbar kapsamında 882 denetim, ihlal edenlere yönelik 369 denetim gerçekleşti.

SİGARA İÇEN 238 KİŞİYE 26 BİN LİRA CEZA

Kapalı alanlarda sigara içenlere kişi başı 109 TL, işletmelere ise 1489 ila 7 bin 500 TL arasında ceza kesiliyor. 238 kişiye 109’er TL’den toplam 25 bin 942 TL ceza kesildi. Denetimlerde, kapalı mekanlarda sigara içen ve içilmesine müsaade eden 298 işletmeye ise işletme başı 1489 ila 7 bin 500 TL arası ceza kesildi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim