Misafir
6,0694
5,3378
219,73
ÜYE GİRİŞİ

Kadın düşmanı!

Manisa Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter’e ‘kadın düşmanı’ diyen Akhisar Lokantacılar Odası Başkanı Pınar Güvey, “Bizim sağladığımız imkanlarla saray gibi odalarda validen fazla maaş alıyorlar. Sonra kibir gösterip iş yapmıyorlar. Öğreniyoruz ki paraları bazı oda başkanlarına hibe ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Manisa Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter’e ‘kadın düşmanı’ diyen Akhisar Lokantacılar Odası Başkanı Pınar Güvey, “Bizim sağladığımız imkanlarla saray gibi odalarda validen fazla maaş alıyorlar. Sonra kibir gösterip iş yapmıyorlar. Öğreniyoruz ki paraları bazı oda başkanlarına hibe ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Tunay Aktaş

Manisa Esnaf Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Hasan Geriter ve yönetimi eleştiren Akhisar Lokantacılar Odası Başkanı Pınar Güney, “Manisa Esnaf Odaları Birliği kadınlara karşı adaletsiz davranıyor ve ayrımcılık yapıyor. Başkanlar kurulunda bunu dile getirdim. Konuşmam taciz ve tehditlerle kesildi. Bir kadının ne konuşmasına ne de sesine bile tahammülleri yok. Kadın esnafını biz burada temsil ediyoruz. Kadınların bu esnaf teşkilatlarında daha değerli olması için uğraşıyoruz. Ama görüyoruz ki Manisa Birlik Başkanı Hasan Geriter ve yönetimi bırakın kadın esnafı, kadın başkanın oluşuna bile tahammül gösteremiyor. Ve kesinlikle adaletsiz davranıyor” dedi.

“PARALAR BAŞKANLARA HİBE EDİLMİŞ”

Önemli miktarda paraların bazı oda başkanlarına hibe edildiğini öğrendiğini belirten Güney, “Bu güne kadar kadın oda başkanı olarak birçok etkinlik yaptım ve hepsine gerek yazılı gerek sözlü olarak davet ettim. Hiç birine geri dönüş olmadı. Ben en çok çalışan odalardan biriyim ve üye sayımla birliği önemli miktarda para aktardım. Bunun karşılığında odamın demirbaşları konusunda birlikten ödenek istedim. Bana ret cevabı geldi. Daha sonra ‘Sen bunu bize resmi yazıyla değil de kulaktan söyleseydin’ dendi.  Ben zimmetime para istemiyorum, gizli saklı neden isteyeyim. Daha sonra oraya gittiğimde öğrendim ki önemli miktarda paralar erkek oda başkanlarına geri ödemeksizin hibe edilmiş. Bunları öğrenince oradaki ayrımcılık artık iyice yüzüme vuruldu. Bunları söylediğim için ‘sen yine resmi yazıyla yazarsan biz yine şerh koyacağız. Böyle dediğin için bize’ gibi tehditlerle karşılaştım”ifadesini kullandı.

“SARAY GİBİ ODALARDA ÇALIŞMADAN OTURUYORLAR”

Güney, “Kibirli ve lakayt bir tavırla karşılaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere ülkede kadın temsili önemle teşvik edilen bir konu olmasına rağmen Manisa Birlik Odası bir kadın düşmanı. Bir de ben söylemek istiyorum. Manisa Valisi’ni de ziyaret ettim Vali Beyin odasına girdim, Hasan Geriter’in odasına da girdim kusura bakmayı ama saray gibi bir odada Vali’den çok maaş alarak oturan kendisi. Ondan sonra bir odanın resmi yazıyla basit bir isteğine ret cevabı. Böyle istemeye devam edersen asla benden bir şey alamazsın gibi bir tavırla da karşılık vermesi. Adalet ve eşitlikte bahsediyorlar ama hiç birimiz onlarla eşit şartlarda değiliz. Ben üyelerime hizmet vermek için bir kadın olarak canla başla çalışırken onlar oturdukları yerlerden saray gibi odalarda sadece kibir sergiliyor. Birde bu kibri bizim onlara sunduğumuz kaynakla yapıyorlar, burnu büyüklük taslıyorlar. Bir kadın olarak bu olanlar beni çok rencide etti” dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim