Misafir
6,3492
5,656
259,47
ÜYE GİRİŞİ

‘Cengiz Ergün’le 9.5 yıl çöpe gitti!’

Merkez belediyesi ve büyükşehir belediyesi olmak üzere 9,5 yılı çöpe attıklarının altını çizen Ak Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, “Manisa bir şehir ama şehircilik yok. Manisa’da şehri oluşturmak için ittifak olmayacağına göre bu seçimi kazanmamız gerekiyor. En güzel adaylarla vatandaşlarımızın karşısına çıkacağız” dedi.

Tunay Aktaş

AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları tarafından yerel seçimler öncesi İl Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. Şehzadeler Belediyesi Bedesten’de yapılan toplantıya AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Aynil Yavaş, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Şule Uygur, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, partililer katıldı. Toplantı öncesi kum sanatçısı Tarkan Köylü, yaptığı kum sanatı gösteriyle büyük alkış aldı.

“ÖZGÜN BİR HAREKET SAHASI AÇMIŞTIR”

AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök, AK Parti’nin siyasi hareket içerisinde başlangıcından itibaren gençlere her zaman değer verdiğini söyledi. Başkan Gök, “Bizlere sürekli güvendiğini her ortamda dile getiren liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili seçilme yaşını önce 25’e, ardından 18’indirerek gençlere siyasi platformda daha özgün bir hareket sahası açmıştır. Bu da gençlerin siyasi platformda özgüvenli bir şekilde yol almalarını sağlamıştır” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR VE 17 İLÇE SÜRPRİZ OLMAYACAK”

Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerin büyük önem arz ettiğini kaydeden Gök, yapılacak seçimlerin sadece belediye başkanları ya da meclis üyeleri seçimi olmayıp ülkemizin istiklal ve istikbal mücadelesinin azim ve kararlılığın göstergesi olacağının farkında olduklarını belirtti. Gök, “İnanıyoruz ki bugünkü kararlılıkla mücadele ettiğimiz noktada Manisa’mızda büyükşehir belediyesini ve 17 ilçe belediyesini kazanmak bizim için sürpriz olmayacaktır. Elde edeceğimiz bu kutlu zafer Manisa’mız için değil Türkiye Türkiye’den büyüktür düsturu ile tüm mazlum coğrafyası için büyük bir başarı öyküsü olacaktır. Bu sebeple AK davanın AK gençleri bizler omuzlarımızdaki yükün ehemmiyetini bilmeliyiz. Bu yük Diyarbakır’da kurban eti dağıtırken şehit edilen Yasin Börü’nün yüküdür. Bu yük, 15 Temmuz gecesi vatan uğruna kalleş kurşunlara göğüs gerip şehit olan Abdullah Tayyip Olçok’un yüküdür. Bu yük, Trabzon Maçka’da vatkan haini kalleşleri ihbar ettiği için şehit edilen Eren Bülbül’ün yüküdür. Bundan sonrada bu kutlu yük bu davada hizmet edecek kardeşlerimizin omuzlarında yükselecektir” diye konuştu.

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, 17 yıl önce kurulan AK Parti Manisa’da Murat Baybatur, Selman Alkış, Halil Özkan ve Ender Gök ve kendisiyle beraber olmak üzere 5 kişinin gençlik kolları başkanlığı görevinde bulunduğunu açıkladı.  Herkesin davasına sahip çıktığını belirten Mersinli, bu istikrarın bozulmasına izin vermediklerini, vermemeye de devam edeceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem gençlere, hem de kadınlara büyük önem verdiğini ifade eden Mersinli, “Yerel seçimlerde mutlaka ama mutlaka gençlik kollarımızdan, kadın kollarımızdan arkadaşlarımızla beraber olacağız. Seçilebilir yerde mutlaka olacaklar. İşte 23, 24 yaşlarında iki tane kardeşimiz milletvekili listelerinde yer aldı” dedi.

“İSTİKRARIN BOZULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olduğu yerde gençlerin hiçbir zaman önemini kaybetmediğini vurgulayan Mersinli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aynı şekilde kadın siyasetçilerimiz hiçbir zaman önemin kaybetmez. Bizde bu önemi artırmamız lazım. Önümüzde bir yerel seçimler var. 11 belediye başkanımızla, 17 ilçe başkanımızla, 5 milletvekilimizle, gençlik ve kadın kollarımızla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Seçim öncesinde, seçim zamanı ve seçim sonrasında da bu coşkuyu sürdürmemiz gerekiyor. Manisa’daki tüm gençlerimizle buluşma yapmamız lazım. 18-29 yaş arası ilk defa oy kullanacak seçmenlerimizle, üniversiteye gelmiş kardeşlerimizle temas kurup yerel seçimlerde görüşme yapmamız gerekiyor”

“BU SEÇİMİ KAZANMAMIZ GEREKİYOR”

Merkez belediyesi ve büyükşehir belediyesi olmak üzere 9,5 yılı çöpe attıklarının altını çizen Mersinli, “Manisa bir şehir ama şehircilik yok. Manisa’da şehri oluşturmak için ittifak olmayacağına göre bu seçimi kazanmamız gerekiyor.  En güzel adaylarla, en güzel büyükşehir adayımızla, büyükşehir belediye meclis üyeleriyle vatandaşlarımızın karşısına çıkacağız” dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim