Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

Bedelli askerler yemin etti, tezkere aldı

Manisa 1. Komando Eğitim ve Tugay Komutanlığında 2. Dönem bedelli askerler yemin etti. 21 günlük eğitimlerini tamamlayan 4 bin 768 asker, yemin töreninin ardından tezkere aldı.

Tunay Aktaş

Manisa 1. Komando Eğitim ve Tugay Komutanlığında 2. Dönem bedelli askerler yemin etti. 21 günlük eğitimlerini tamamlayan 4 bin 768 asker Albay Mehmet Arif Seyhun Kışlası'nda (Batı Kışla) tören düzenlendi. Törene Manisa Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal ve yaklaşık 18 bin vatandaş katıldı. Yemin töreni sırasında iki asker ağlayan 8 aylık İklim Demir’i battaniye ile sallayarak, misafirler tarafından büyük takdir topladı.

‘TUGAY MANİSA’NIN GURURU’

Manisa 1. Komando Eğitim ve Tugay Komutanı Albay Güven Dere yaptığı konuşmada “8 Eylül 1922'de Manisa'ya ilk giren Süvari Teğmen Çalbatur’u bağrına basan bu kadim şehir aynı sıcaklıkta tugayımıza ev sahipliği yapmaya devam etmektedir. Tugay Manisa’nın gururu. Manisa tugayın yuvasıdır. Zaferleri ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri , mensup olduğu milletinin ayrılmaz bir parçası ve haklı gururudur. Bu ordunun mensupları tarih boyunca milletinin bağımsızlığı, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşmuş. Çanakkale’de, istiklal harbinde, Kore’de, Kıbrıs’ta teröristlerle mücadele harekatında, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatında vatan evlatlarını şehit vermiş, destanlar yazmıştır. Geçmişte olduğu gibi bugünde milletinin emrinde olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz gücünü Atatürkçü düşünce sisteminden, mutlak itaate dayalı disiplin ve anlayışından, sarsılmaz birlik ve beraberlik ruhundan daha da önemlisi olan bağrından çıktığı yüce Türk milletinin ona olan güveninden ve sevgisinden almaktadır. Türk askeri olmak, Mehmetçik olmak bir onurdur. Aziz milletimin peygamber ocağı olarak isimlendirerek kutsal saydığı bu ocakta bulunmak suretiyle bizlere moral ve güç verdiniz” diye konuştu.

ASKERLER HARMANDALI OYNADI

Konuşmaların ardından birliğe ilk katılan, çeşitli yarışmalarda dereceye giren askerlere belgeleri takdim edildi. Manisa’da vatani görevlerini aynı birlikte yapan Mehmetçik babalarına da protokol üyeleri tarafından katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verildi. Askerler harmandalı oynadı. 7 yaşındaki Bergama Efesi Kazım Zeybek Şenol, zeybek oyunuyla yemin törenine güzellik kattı. Komandoların gösterisi büyük beğeni topladı.  Tören geçidinden sonran askerler aileleriyle hasret giderdi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim