Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

Rekortmen kan bağışçılarına anlamlı ödül

Türk Kızılayı Manisa Kan Bağış Merkezi, en çok kan bağışlayan gönüllüleri ödüllendirdi. Düzenlenen törende 45 kez kan bağışında bulunan 16 bağışçıya plaket, 35 kez kan bağışında bulunan 32 bağışçıya altın madalya, 25 kez kan bağışında bulunan 152 bağışçıya gümüş madalya takdim edildi.

Tunay Aktaş

Türk Kızılayı Manisa Kan Bağış Merkezi, en çok kan bağışlayan gönüllüler için tören düzenledi. Tevfik Lav Tesisleri Cafe 236’da düzenlenen törene Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi, Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Cemal Kahraman, Türk Kızılayı Ege Bölge Müdürü Gökay Gök, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler, Kan Merkez Müdürü İsmet Nardal ve bağışçılar katıldı. Törende 45 kez kan bağışında bulunan 16 bağışçıya plaket, 35 kez kan bağışında bulunan 32 bağışçıya altın madalya, 25 kez kan bağışında bulunan 152 bağışçıya gümüş madalya takdim edildi.

1 ÜNİTE KAN 3 HAYAT KURTARIYOR

Törende konuşan Kan Merkezi Müdürü İsmet Nardal, bir ünite kanın 3 kişinin hayatını kurtardığını belirterek, bağışçılara teşekkür etti. Ege Bölge Müdürü Gökay Gök ise, Manisa’nın bölge kan bağış merkezi kadar kan topladığını dile getirdi. Gök, 2017 yılında Manisa’da 63 bin 781 ünite kan toplandığını, bu kanlardan 55 bin 212 ünitesinin kentte kullanıldığını söyledi. 2018 yılının 9 ayında ise Manisa’da 47 bin 378 ünite kan bağışı yapıldığını dile getiren Gök, 43 bin 307 ünite kanın ihtiyaç sahipleri için kentte kullanıldığını belirtti. Kan bağışçılarının hayat kurtardığına dikkat çeken Gök, “Manisa halkı gerçekten yardımsever, dayanışmayı çok seviyor. Manisa ili tüm Türkiye’ye örnek olabilecek bir kent” diye konuştu.

LÖSEMİ HASTALAR İÇİN BAĞIŞ ÇAĞRISI

Lösemi hastalarına umut olacak aferez bağışı konusunda da çağrı yapan Gökay Gök, “Evladı gözünün içine bakarak ölümüne şahit olan anne babalar gördük. Ülkemiz Türk Kızılayı ve Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı proje çerçevesinde 350 bin ünite kemik iliği örneği topladı. 870 evladımızı da kurtardık. Bir tüp kan bir kan kanseri evladımızın kurtulmasını sağlıyor. Biz Ege Bölgesi’nde 79 çocuğumuz kurtardık” dedi. Gökay Gök’ün konuşmasının ardından Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi de, konuşma yaparak kan bağışı gönüllülerine teşekkür etti. Konuşmaların ardından kan bağışçılarına ödülleri verildi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim