Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

Ege’nin en büyüğü

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Ege bölgesinin en büyük tesisi Pratik Garaj’ı Manisa Küçük Sanayi Sitesi'nde faaliyete geçiren Özer Atbiner, çok kaliteli bir hizmetin yanında vatandaşlara hobi ve cazibe merkezi sunduklarını söyledi

Tunay Aktaş

Kapalı tesis içerisinde self servis hizmeti veren ilk işletme olduklarını söyleyen Pratik Garaj İşletmecisi Özer Atbiner, “Böyle bir tesisin insanlara daha iyi, daha kaliteli hizmet vereceğini düşündük. Ayrıca Türkiye’de ilk defa bayanlara özel bir alan ayırdık. Tesisin self servis olmasının insanlara maliyet olarak büyük bir avantajı var. Normal bir oto yıkamada çıkan maliyetin 4’te 1 maliyetle vatandaşın kendi uğraşıyla alakalı olarak aynı kalitede ve daha fazla kalitede bir sonuç elde edilmiş oluyor” dedi.

KİREÇSİZ SU ARAÇLARI KORUYOR

Tesiste kireçsiz su kullandıklarını belirten Atbiner şöyle devam etti “Bir kere kullanılan malzeme olarak daha kaliteli bir hizmet alıyor vatandaş. Kullandığı ürünleri aracına uyguladığı zaman çok daha kaliteli hizmeti piyasanın 4’te 1 maliyetiyle araçlarına uyguluyorlar. Biz burada en iyi hizmeti sunma adına kireçsiz su kullanmalarını sağlıyoruz vatandaşların. Suyu sisteme vermeden önce kireç filtresiyle sudaki kireci yüzde 100 alarak sağlıyoruz. Bu da aracın tekrar kirlenme süresini önemli ölçüde uzatıyor ve araca uygulanan kimyasal maddelerin daha uzun süre dayanmasını sağlıyor. Arabayı yıkadıktan sonraki silme süresini sıfıra indiriyor. Kireçsiz su olduğunda aracı silmeseniz dahi araçta hiçbir leke kalmıyor. Ama kireç olduğunda vatandaş en az 40-45 dakika aracını silmek zorunda kalıyor. Biz kireç filtresini koyarak bunu ortadan kaldırdık.”

“MANİSA’DA İLK DEFA UYGULANAN NOKTA BİZİZ”

Atbiner, “Müşterilerimize cila sunuyoruz. Bu da Türkiye’de çok az, sadece birkaç noktada olup Manisa’da ilk defa uygulanan nokta biziz. Cila, köpük gibi aracın temizlenmesine yardımcı oluyor, araca ekstra bir parlaklık kazandırıyor. Boyasını koruyor, üzerini kaplıyor. Böylelikle aracın toza ve çamura karşı belli bir mukavemete gelmesini sağlıyor. 5 günde kirlenen bir araç bu şekilde 8-9 güne çıkıyor. Sadece aracı korumaya değil aynı zamanda daha geç kirlenmesini sağlayan bir işlem”

A’DAN Z’YE TEMİZLİK 8 LİRAYA

Piyasanın 4’te 1’ine uygulamanın tamamlandığını söyleyen Atbiner, “Burada ekstra bir yıkama dahil tüm hizmetlerden faydalanırsa 10 lira gibi rakam ortaya çıkıyor. Bu da piyasanın çok çok altında bir rakam. Ekstra yıkama yapılmazsa normal uygulama şeklinde; araç önce köpükleniyor, daha sonra üzerine cila atılıyor, sonra tekrar su ile durulama yapılıyor. En son olarak süpürge yapılıyor ve işlem 8 liraya bitiyor. A’dan Z’ye aracın içini dışını 8 liraya temizleyebiliyor. Bugün yıkamacıların ortalaması 40 lira”

HOBİ VE CAZİBE MERKEZİ

Atbiner, “Burası hizmet alımından daha çok insanların hem hobi hem cazibe merkezi. Biz hepsini ortak bir payda da buluşturduk. Buraya yapma fikrimizde zaten buydu. Şu ana kadar gelen tepkilerden de çok memnunuz. İnsanlar çok memnun, iyi tepkiler geliyor.  Bu anlamda da doğru bir şey yaptığımızı anlıyoruz. İnsanlar burayı kendi tesisleriymiş gibi görüyor. Burayı nasıl isterse öyle kullanıyor, kimseye müdahale etmiyoruz. Kendi evlerinin bahçesinde ya da kendilerine ait bir dükkanda kendi arabalarını yıkamaları rahatlığını sunuyoruz. Bizim ilk temel hedefimiz buydu zaten. Gelsin kendisinin gibi kullansın ve mutlu bir şekilde ayrılsın. Bunu da büyük ölçüde başardığımızı düşünüyoruz”diye konuştu.

EGE’NİN EN BÜYÜK TESİSİ

TIR büyüklüğünde bir aracın dahi tesiste yıkamaya alınabildiğini ifade eden Atbiner, “Ege bölgesindeki en büyük işletmeyiz. Aynı anda 7 araç yıkama alanı ve 4 süpürge 4 hava tabancası hizmet verebiliyor. Dorsesiz TIR’lara kadar araç yıkama kapasitemiz var. Vatandaş burada TIR’ını, otobüsünü, kamyonunu, iş makinesini, forkliftini yıkayabilir”dedi.

KADINLARA ÖZEL ALAN

Tesiste kadınlara özel bir alanın ayrıldığını belirten Atbiner, “Kendi aracını yıkamak isteyen çok bayan var. Ama bununla birlikte benzer işletmelerdeki yer sorunu ve bayanların mahremiyet konusuyla alakalı yaşadığı sıkıntılar bizi özel bir bölüm ayırmaya yöneltti. Gelip hiçbir etkende rahatsız olmadan kendi araçlarını yıkabilecekler,  temizleyebilecekler” dedi.

 

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim