Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

İttifak zedelenmedi

Yerel seçime ittifaksız gidecek olan AK Parti’de Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, “Yerelin havası farklı. Bu seçimlerde teşkilatlar daha da önemli. Daha motivasyonlu olduğu bir süreç. Kendisi gibi olan biriyle yola devam etmesi en doğrusu” dedi. Mersinli ayrıca adaylık sürecinin Kasım’ın ilk haftası başlayacağını söyledi.

Tunay Aktaş

AK Parti ve MHP tarafından yapılan yerel seçimlerde ittifak yok açıklamaları değerlendiren AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, “Cumhur İttifakını mana anlamında önemsiyoruz. Sadece maddi anlamda uygulanmayacak. Teşkilatlar adına doğrusu bu. Biz tabi ki Cumhur İttifakını zedelemeyecek her türlü üslubu kullanacağız. Milletin istediği bir ittifaktı. Manevi anlamda bunu yok saymaz doğru olmaz. Süreç bir yarış, bu yarışta siyaset yapma şeklimize dikkat ederek kendi adaylarımızla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

YERELİN HAVASI FARKLI

Mersinli, “Genel manada AK Parti teşkilatlarında anlayış herkesin kendi adaylarını çıkarması noktasındaydı. Bu şekilde olmuş olması bizi seçimler için daha motive eder. Yerel seçimlerle genel seçimleri karıştırmamak lazım. Havası farklı. Yerel seçimler teşkilatların daha da önemli olduğu bir süreç. Daha motivasyonlu olduğu bir süreç. Neticede seçtiği insan yerelde kaldığı, Ankara’ya yollamadığı için burada daha çok temas edeceğinden kendisi gibi olan biriyle yola devam etmesi en doğrusu”

ADAYLIK BAŞVURULARI KASIM’IN İLK HAFTASINDA

Adaylık için başvuru sürecinin Kasım ayının ilk haftasında başlayabileceğini belirten Mersinli, “Liyakat sahibi, tevazu sahibi, hakla irtibatı olan, AK Parti fıtratına siyaset yapma şekline uygun adaylarla gidecektik. Zaten İttifak olmuş olsa bile başka iller konusunda konuşulmuştu. Manisa’da böyle bir konu bize hiç iletilmedi. Milletin AK Parti’den beklediği adaylar çıkaracağız. Arayışlarımız devam edecek. Adaylık için resmi süreç başlamadı. Perşembe ve Cuma il başkanları toplantımız var. Muhtemelen orada konuşulur.  İttifakla ilgili konunun netleşmesi bekleniyordu. Artık il başkanları toplantısından sonra önümüzdeki hafta resmi takvim açıklanır. Kasım’ın ilk haftası adaylık sürecinin başlaması düşünülüyor”dedi.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim