Misafir
6,2728
5,6483
273,1
ÜYE GİRİŞİ

“Otel yapmak belediyecilik değildir!”

Ak Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Manisa büyükşehir belediyesini hedef alarak eleştiri yağmuruna tuttu. Baybatur, “Otel yapmak belediyecilik midir? Geçtim 30 milyon liraya, 350 milyon liraya belediye binası yapılır mı arkadaşlar”dedi.

Tunay Aktaş

AK Parti Manisa İl Başkanlığı tarafından mahalle başkanlarıyla 2. İştare toplantısı yapıldı. Yunusemre Belediyesi Muradiye Sosyal Tesislerinde yapılan toplantıya AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkan Ender Gök, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Aynil Yavaş, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, 515 mahalle başkanı katıldı.

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde büyük sıkıntılar yaşadıklarını kaydetti. Mersinli, 2019 yerel seçimlerinde aynı sıkıntıyı yaşamamak için çalışmalara başladıklarını söyledi. Mersinli, “Bir seçim bitince hemen ardından diğer seçim hazırlıklarına başlamamız lazım. Önemli olan AK Parti kimliğimiz altında il başkanı olarak, milletvekilleri olarak, mahalle başkanları olarak, teşkilat olarak ne yapıyoruz. Adaylarımız ortaya çıktığında seçimi kazanmış gibi hazırlıklarımızı tamam etmemiz lazım”dedi.

YERELDE İKTİDARI SAĞLAYAMAMAK SIKINTI

Seçimden önce en fazla ve en önemli sözü söylemesi gereken mahalle başkanlarıyla iki haftadır istişare toplantısı yaptıklarını belirten Mersinli, yapılan toplantılarda Manisa Büyükşehir Belediyesini kazanmamak için hiçbir mazeret  bulunmadığını ifade ettiklerini söyledi. Genelde iktidar olmalarına rağmen yerelde iktidar olamadıkları için sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan Mersinli, “Ne olursa olsun yerelde büyükşehirle ilgili bağlantıyı kuramazsak, Büyükşehri AK Parti belediyeciliğiyle buluşturamazsak mutlaka halkımızda bir mutsuzluk belirtisi olur. Gittiğimiz her yerde bunu görüyoruz. Artık kesinlikle mazeret üretmeden yolumuza devam etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

‘AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ İLE TANIŞTIRACAĞIZ’

AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, AK Parti’nin güçlü bir aile olduğunu, her geçen gün yenilerinin eklendiğini vurguladı. Kıvırcık, bugün Türkiye’nin sınırları içinde hizmete ihtiyacı olan insanların AK Parti’yle birlikte hareket ettiğini belirtti. Kıvırcık, “Genel seçimlerde bizim seçimimizdir, yerel seçimlerde bizim seçimimizdir. Hep birlikte sahada olacağız. Hep birlikte Manisa’yı AK belediyecilikle buluşturacağız. Sandıkları sahip çıkarken, bölgenize sahi çıkarken dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktığımızı unutmayın. Manisa’mızın her karışını AK Parti belediyeciliğiyle tanıştırarak vatandaşların hak ettiği hizmetin gelmesin sağlayacağız. Biz buna inanıyoruz”diye konuştu.

‘EKONOMİK SALDIRILARLA SEÇİMLERİ SABOTE ETMEK’

Türkiye üzerinden ekonomik saldırıların olduğunu vurgulayan AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, bu ekonomik saldırıların yerel seçimleri sabote etmek olduğunu kaydetti. Her mahalle başkanının o mahallenin cumhurbaşkanı olduğunu vurgulayan Baybatur, “Bu sorumluluğu unutmayın. O mahallede Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil ediyorsunuz. O zaman ona göre hareket edeceksiniz. Çalışacağız. Çünkü bu ekonomik saldırıların hedefi Martta yapılacak olan yerel seçimleri şimdiden sabote etmektir. Çünkü bunların hesabı şu. Eğer biz mart seçimlerinde AK Parti’yi mağlup edersek, Manisa, İstanbul, Ankara’yı, AK Parti’yi bir ters durum yaşatırsak seçimden sonra biz de çıkar deriz Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu ülkede sorumlu hale gelmiştir. Nasıl gezi olaylarında birileri ortalığı birbirine katmışsa aynı olaya gidebilirler. Biz bunlara fırsat vermemek için mahallelerdeki Recep Tayyip Erdoğan’lara daha fazla ihtiyaç var” dedi.

‘BAŞKAN ADAYINA ERDOĞAN KARAR VERECEK’

Hem mevcut belediye başkanlarına, hem de belediye başkanı olmayan ilçelerde gösterilecek adaylara sahip çıkılmasını isteyen Baybatur, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim ilçe belediyelerimizin bütçesi büyükşehir bütçelerinin yüzde 10’u kadar. Ellerindeki kıt imkanlarla büyük işler yapıyor. Belediye başkanlarımızı ellerindeki imkanları en iyi şekilde kullanmaya çalışıyor. Onlara sahip çıkacağız. Onların kıymetini bileceğiz. Belediyesi bizlerde olmayanlar için önümüzdeki aylarda aday adaylığı başvurusu başlayacak, 3 tane 5 tane aday adayı olabilir ama bir tane başkan adayı olacak. Bizde eş başkanlık yok, biz HDP gibi değiliz. Bir aday için karar verilecek ama o kararı da Recep Tayyip Erdoğan verecek, eksiğiyle, fazlasıyla. Mahalle başkanlarıyla beraber çıkacak o adaya sahip çıkacağız.”

“17 İLÇEDE KAZANMAK ZORUNDAYIZ!”

17 ilçede iddialı olduklarını ve 17 ilçede de belediye başkanlığını kazanmak zorunda olduklarını vurgulayan Baybatur, “17 ilçe belediye başkanlığını aldık diyelim büyükşehir belediye başkanlığını almadıktan sonra hiçbir kıymeti kalmıyor hizmet noktasında. Çünkü bütçe orada, imkan orada, para orada.  Bakmayın şimdiki belediye başkanını oradaki parayı yönetemediğine. Büyük bir güç orası. 17 ilçeyle beraber büyükşehir belediyesini aldığımız zaman bakın bakalım hizmet nasıl yapılıyor. Bütün ilçelerimizle beraber büyükşehir belediye başkanı adayımıza sahip çıkacağız. Çünkü belediyeciliği AK Parti biliyor” dedi.

“OTEL YAPMAK BELEDİYECİLİK MİDİR?”

Manisa’da yapılan Şehir Hastanesi ve Merkezefendi Devlet Hastanesi’ni incelediğini ifade eden Baybatur, ancak bazılarının bir yerlere 200-300 trilyon para harcadığını vurguladı. Baybatur, “Bir de geliyorlar Manisa’da otel yapmak istiyorlar.  Otel yapmak belediyecilik midir? Geçtim 30 milyon liraya, 350 milyon liraya belediye binası yapılır mı arkadaşlar. Biz Sabuncubeli Tünelini 200 milyon liraya yaptık, tünel, tünel. Biz dağları deliyoruz bu hizmeti yerine getiriyoruz. Birileri başka hesaplar yapıyor. İşte buna yerel seçimlerde dur deme vakti geldi. Artık Manisa’nın kaynaklarını, Manisa’nın paralarını, Manisa’ya hizmet etme noktasında kullanmamız gerekiyor” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim