Misafir
6,1757
5,4148
224,8
ÜYE GİRİŞİ

Bir ayda 35 bin poliklinik hizmeti

3 Eylül 2018 tarihinde hizmete açılan 400 yataklı Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi’nde bir ay içinde 35 bin hastaya sağlık hizmeti verildi.

Muzaffer Kirt

AK Parti hükümeti tarafından yapılan sağlık yatırımlardan biri olan ve 3 Eylül 2018 tarihinde hizmete açılan 400 yataklı Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi’nde son sistem teknolojik cihazlar ve konforlu yataklarla hizmet veriliyor. Bir ayda 35 bin hastaya sağlık hizmeti verildi. Merkezefendi Devlet Hastanesi’nde daha önce sağlık hizmetleri eski binada veriliyordu.  Son sistem teknolojik cihazlar ve konforlu yatak servisiyle Eylül ayında hizmete açılan Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi, bir ayda 35 bin hastaya hizmet verdi.  Hastanenin tam kapasite çalışmasıyla birlikte daha fazla hastaya hizmet verecek. 

AMELİYATHANELER DE HİZMETE AÇILACAK

Manisa İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, yeni binada bir ayda 35 bin hasta sağlık hizmetlerinden faydalandığını söyledi.  Poliklinik ve görüntüleme alanlarından sonra acil servisinde hizmete girdiğini kaydeden Yemenici, “Sadece ameliyathanelerde imalattan kaynaklanan sorunlardan dolayı açamadık. İnşallah ameliyathaneleri de kısa zamanda hizmete sokarak Merkezefendi Devlet Hastanesinde tam kapasite olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Hem Manisa Şehir Hastanemizin, hem de Merkezefendi Devlet Hastanemizin açılmasıyla ilimizde nitelikli yatak dediğimiz içinde banyosu, tuvaleti olmayan hiçbir odamız kalmamış olacak. Yaklaşık 1 ay içinde 35 vatandaşımız polikliniklere müracaat etti. Tabi ki önümüzdeki günlerde bu sayının daha artmasını bekliyoruz. Özellikle acil serisin hizmete girmesiyle yoğun bir hasta potansiyelinin olacağını tahmin ediyoruz. Her iki hastane de ilimiz için hayırlı olsun, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun”dedi.  

400 yataklı hastanede poliklinik, kan alma, görüntüleme bölümleri hizmet verirken yakın zamanda eksik birimlerin de hizmete açılması bekleniyor.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim