Misafir
6,4739
5,7349
242,34
ÜYE GİRİŞİ

Bir ayda 35 bin poliklinik hizmeti

3 Eylül 2018 tarihinde hizmete açılan 400 yataklı Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi’nde bir ay içinde 35 bin hastaya sağlık hizmeti verildi.

Muzaffer Kirt

AK Parti hükümeti tarafından yapılan sağlık yatırımlardan biri olan ve 3 Eylül 2018 tarihinde hizmete açılan 400 yataklı Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi’nde son sistem teknolojik cihazlar ve konforlu yataklarla hizmet veriliyor. Bir ayda 35 bin hastaya sağlık hizmeti verildi. Merkezefendi Devlet Hastanesi’nde daha önce sağlık hizmetleri eski binada veriliyordu.  Son sistem teknolojik cihazlar ve konforlu yatak servisiyle Eylül ayında hizmete açılan Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi, bir ayda 35 bin hastaya hizmet verdi.  Hastanenin tam kapasite çalışmasıyla birlikte daha fazla hastaya hizmet verecek. 

AMELİYATHANELER DE HİZMETE AÇILACAK

Manisa İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, yeni binada bir ayda 35 bin hasta sağlık hizmetlerinden faydalandığını söyledi.  Poliklinik ve görüntüleme alanlarından sonra acil servisinde hizmete girdiğini kaydeden Yemenici, “Sadece ameliyathanelerde imalattan kaynaklanan sorunlardan dolayı açamadık. İnşallah ameliyathaneleri de kısa zamanda hizmete sokarak Merkezefendi Devlet Hastanesinde tam kapasite olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Hem Manisa Şehir Hastanemizin, hem de Merkezefendi Devlet Hastanemizin açılmasıyla ilimizde nitelikli yatak dediğimiz içinde banyosu, tuvaleti olmayan hiçbir odamız kalmamış olacak. Yaklaşık 1 ay içinde 35 vatandaşımız polikliniklere müracaat etti. Tabi ki önümüzdeki günlerde bu sayının daha artmasını bekliyoruz. Özellikle acil serisin hizmete girmesiyle yoğun bir hasta potansiyelinin olacağını tahmin ediyoruz. Her iki hastane de ilimiz için hayırlı olsun, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun”dedi.  

400 yataklı hastanede poliklinik, kan alma, görüntüleme bölümleri hizmet verirken yakın zamanda eksik birimlerin de hizmete açılması bekleniyor.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim