Misafir
6,3862
5,6624
238,99
ÜYE GİRİŞİ

Islah OSB için tarihi adım

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında yapılan ilk Islah Komisyonu Toplantısında, Muradiye Islah OSB başvurusu değerlendirilerek başvuru dosyasının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunulmasına oybirliği ile karar verildi. Bölgenin Islah OSB’ye dönüşmesiyle birlikte düzensiz ve yoğun sanayileşmenin önüne geçilmiş olacak.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında yapılan ilk Islah Komisyonu Toplantısında, Muradiye Islah OSB başvurusu değerlendirilerek başvuru dosyasının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunulmasına oybirliği ile karar verildi.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen Islah Komisyonu Toplantısına Vali Güvençer’in yanı sıra, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Kovancılar, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak, Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdür Yardımcısı Osman Malkoç, Karayolları Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdür Yardımcısı Çetin İnan, Manisa Organize Sanayi Bölge Müdürü Funda Karaboran, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, Manisa Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Sudak, Manisa İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Metin Öztürk, Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Nurettin Aytekin, Manisa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Erbil Kalmış ile Muradiye Sanayi Bölgesi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yıldız ve diğer ilgililer katıldı.

77 FİRMA ISLAH OSB İÇİN İMZA VERDİ

Manisa ili Yunusemre ilçesi hudutları dahilinde, Muradiye Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Muradiye Sanayi Bölgesi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yıldız tarafından imzalanan ve ekinde söz konusu bölgede faaliyet gösteren mülkiyet sahibi 77 firma ve kişiden alınan ıslak imzalı “söz konusu alanın OSB olarak ıslah edilmesine yönelik taahhütnamesi” ile birlikte 31/05/2018 tarihinde Manisa Valiliğine Islah OSB olabilmek için başvuruda bulunulmuştu.

ISLAH KOMİSYONU İLK TOPLANTISINI YAPTI

Muradiye Sanayi Alanının Islah OSB olması için yapılan başvurular sonrasında oluşturulan Islah Komisyonu, Vali Güvençer başkanlığında bir araya geldi. Komisyonda açılış konuşması yapan Vali Güvençer, “Uzun zamandır kendi çeperinde sorunlarla boğuşmakta olan Muradiye Sanayi Bölgemizi Manisa’mıza, Manisa merkezimize ikinci bir organize sanayi bölgesi olarak kavuşturmak, bugüne kadar payı olan ortak kurumlar, temsilcileri de burada, kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Bu işin en başından beri sekretaryasını yürüten, yönlendiriciliğini yapan, eski ismi ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğümüze, yeni ismi ile Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğümüze, başta müdürümün şahsında çok teşekkür ediyorum. Ön hazırlık çalışmaları tamamlandı. Bu işin olabilirliği bir sonuca vardırıldı. Mevzuat gereği Valilik oluruyla teşekkül ettirilmiş komisyonca ilk toplantımızı bugün yapmış oluyoruz. Bundan sonra kuvvetle muhtemel komisyonun aldığı kararlar çerçevesinde yine Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğümüzün takibinde Bakanlığımız nezdinde çalışmalar devam edecek” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü Şube Müdürü Hüseyin Bingöl, Muradiye Sanayi Bölgesinin alt yapı, genel durumu, Muradiye OSB başvuru süreci ve yapılan çalışmalar hakkında sunum eşliğinde bilgi verdi.   Şube Müdürü Bingöl tarafından yapılan sunum sonrasında Komisyon üyeleri söz alarak görüş ve düşüncelerini bildirdiler.

BAKANLIĞA SUNULACAK

Düzensiz ve yoğun sanayileşmenin kontrol altına alınması, altyapı hizmetlerinin daha iyi yürütülmesi, çevre hassasiyetinden mahrum, alt yapısı yetersiz ve çarpık sanayi yapılanmalarının ıslah edilmesi bölge için elzem olduğundan, toplam 313,66 hektarlık Muradiye Sanayi Bölgesi için yapılan Islah OSB başvurusu, Islah Komisyonunca değerlendirilerek uygun görüldü ve başvuru dosyasının ekleri ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunulmasına oy birliğiyle karar verildi.Haber Merkezi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim