Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

Manisa bankalara 68 milyar borçlu!

Manisa’da kamu, özel sektör ve vatandaşın borcu bir sene içinde yüzde 20’den fazla artarak 68 milyar liraya dayandı. Bankalar tarafından takibe alınan borç miktarı ise kamuda yüzde 60, özel sektörde yüzde 33, vatandaşta yüzde 35 arttı.

BİR YILDA BORÇ 11 MİLYAR ARTTI

Manisa’da çeşitli nedenlerle bankalardan yapılan borçlanma miktarı son  bir sene içinde kamuda yüzde 25 oranında artarak 9.3 milyardan 11.7 milyara, özel sektörde yüzde 20 artarak 21 milyardan 25.1 milyara, vatandaşta ise yüzde 20 oranında artarak 19.1 milyardan 23 milyar liraya yükseldi. Kamu kurumlarının, özel sektörün ve vatandaşın bankalara 57 milyar lira olan toplam borç miktarı ise son bir yılda 11 milyar lira oranında artarak 68 milyar liraya yükseldi.

TAKİPTEKİ ALACAKLARDA BÜYÜK ARTIŞ

Yine son bir yıl içinde bankalar tarafından takibe alınan borçlarda büyük artış gözlendi. En büyük yükselme bankaların kamudan alacağı parada görüldü. Buna göre kamunun bankalar tarafından takibe alınan borç miktarı yüzde 60 oranında artarak 211 milyon liradan 334 milyon liraya çıktı. Vatandaşın takibe alınan borcu da yüzde 35 oranında artarken 574 milyon liradan 767 milyon liraya, özel sektörün ise yüzde 33’lük artışla 600 milyondan 800 milyon liraya yükseldi. Haber Tunay Aktaş

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim