Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

Manisa Barosu’nda Arslan yeniden başkan

Manisa Barosu’nun Olağan Genel Kurulu’nda  3 adayın yarıştığı seçimde mevcut başkan Ali Arslan 816 delegenin 486’sının oyunu alarak   üçüncü kez başkanlık koltuğuna oturdu.

Tunay Aktaş 

Manisa Barosu 2018-2020 Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Manisa Adalet Sarayı Konferans Salonunda gerçekleşen genel kurulda 22 Mart 2015’te yapılan Manisa Barosu’nun olağanüstü gene l kurulunda başkanlığa seçilen, 2016 yılının Ekim ayında, güven tazeleyen Manisa Barosu Başkanı Av. Ali Arslan, Av. Seçil Ege Değerli ve Avukat Mustafa Karakaş yarıştı. Seçimde 981 delegeden 816' sı oy kullandı. Ali Arslan 486 oy alarak 3.kez başkan seçildi. Seçil Ege Değerli 153 oy aldı. Mustafa Karakaş ise 141 oyda kaldı. Oy ise geçersiz sayıldı

BAROBAŞKANLIĞINA İLK KADIN ADAY

Seçil Ege Değerli, Manisa Barosu’nda yarışan ilk kadın avukat olarak tarihe geçti. Genel kurula CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk Müşaviri Elvan Başpınar, MHP İl Başkanı Erkan Öztürk, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Zerrin İşnel, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka, TEB 29. Bölge Manisa Eczacı Odası Başkanı Devrim Balı, Manisa Tabip Odası Başkanı Şahut Duran ve avukatlar katıldı. Divan Başkanlığına 3 aday tarafından Av. Osman Oktay seçildi.

‘HUKUK DIŞI TÜM YAPILANMALARI REDDEDİYORUZ’

Açılış konuşmasını yapan Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Avukatlık görevini yerine getirirken onurlu bir şekilde mücadele edip, hukuk devleti ve yargı bağımsızlığını egemen kılma yolunda yıllarca mücadele eden, Manisa Barosunun kurulmasın da ve bu günlere gelmesin de emeği geçen ebediyete intikal etmiş değerli Meslektaşlarımı, vatanı için canını feda eden bütün şehitlerimizi, rahmetle, minnetle ve saygı ile anıyorum. Değerli Baro Başkanlarımızı ve baromuzun her kademesin de görev almış olan Meslektaşlarımızı, saygıyla, rahmetle ve şükranla anıyorum” dedi. Arslan, “Manisa Barosu olarak başta Hain FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz Darbe kalkışmasını, insanlığa karşı suç olan bütün terör eylemlerini, darbe teşebbüslerini, hukuk dışı tüm eylem ve yapılanmaları reddediyoruz. Her zaman, demokratik hukuk devletinin bütün unsurlarıyla sonsuza dek yaşaması için, azim ve kararlılıkla çalışacağımızın bu vesileyle bir kez daha bilinmesini istiyoruz.

‘EZİLENİN YANINDA TARAF OLUNMUŞTUR’

Manisa Barosu 93 yaşındadır. Kurulduğu günden bu güne Atatürkçü, Cumhuriyetin temel ilkelerini benimsemiş, çağdaş ve her zaman hukukun üstünlüğüne inanmış, Cumhuriyetçi ve Türk devrimlerine gönülden bağlı olan avukatlarca yönetilmiştir. Biz de göreve bu bilinçle talip olduk ve bu bilinçle yerine getirdik. Türkiye’de ve Manisa’da yaşanan avukat hak ihlallerine en sert tepki gösterilmiştir. Bu anlam da gün olmuş ilçelerimiz de, gün olmuş Manisa Merkez de, gün olmuş Adana’da, Eskişehir’de, Ankara’da olunmuştur. Meslek sorunlarında meslektaşların yanında yer alınmış, insan hakları, kadın hakları, çocuk hakları ve her türlü hak ihlalinde ezilen, sömürülen, dışlanan mağdurların hakları savunulmuştur. Ezenin kim olduğuna bakmaksızın ezilenin yanında taraf olunmuştur”diye konuştu.

‘HAKSIZLIKLARA KARŞI HAKLININ, ADALETİN YANINDA OLDUK’

Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “2014 yılında yaşanan Soma faciasının hukuki süreci (ceza ve hukuk davaları) meslektaşlarımızla birlikte bizzat takip edilmiştir. Görev yaptığımız 3,5 yıla yakın sürenin 120 güne yakını Soma faciasının duruşmaları ve bilgilendirme toplantıları ile geçmiştir. Manisa Barosu alnının akı ile kamusal görevini yerine getirmenin huzuru içindedir.  Gölmarmara ilçemizde yaşanan elim trafik kazası sonucu 15 tarım işçisi vefat etmiş, Manisa Barosu Türkiye Barolar Birliğinin de desteği ile tüm olanaklarını seferber ederek, ölen işçilerimizin yakınlarının yanında olmuş, hak arama mücadelesine katkı sağlamış, sağlamaya devam etmektedir.  Sorunlara duyarsız kalmadık. Çözüm için elimizi taşın altına sokmaktan çekinmedik. Yasaklara ve haksızlıklara karşı daima haklının, adaletin yanında olduk. Her türlü hak ihlalinde muhalif duruşumuzu gösterdik. Toplumsal muhalefet görevini evrensel hukuka ve insan hakları ilkelerine bağlı kalarak, etkin bir şekilde yaptık. Kentimizde ve ülkemizde meydana gelen her türlü hak ihlallerine karşı tavır koyduk. Hukuka, hukukun üstünlüğüne, gerçek adalete olan inancımızı kaybetmeden, avukatların haklarını elde ettiği, avukatlık mesleğinin layık olduğu itibara yeniden kavuştuğu ve ülkemizin aydınlık ve güzel günlere mutlaka ulaşacağına olan sonsuz inancımızla, çalışmaya devam edeceğiz.” Av. Seçil Ege Değerli ve Avukat Mustafa Karakaş ta birer konuşma yaparak seçimlerinin hayırlı olmasını diledi. Konuşmaların ardından seçime geçildi. 981 delegeden 816’sı oy kullandı.  

ALİ ARSLAN GÜVEN TAZELEDİ

2016 yılının Ekim ayında, güven tazeleyen Manisa Barosu Başkanı Av. Ali Arslan, Av. Seçil Ege Değerli ve Avukat Mustafa Karakaş’ın yarıştığı seçimde Ali Arslan 486 oy alarak 3.kez başkan seçildi. Seçil Ege Değerli 153 oy aldı. Mustafa Karakaş ise 141 oyda kaldı. Oy ise geçersiz sayıldı

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim