Misafir
6,8276
6,1045
250,86
ÜYE GİRİŞİ

Zeytin üreticisi hüsrana uğradı

Zeytinde hasat mevsimi başladı ancak fiyatların geçen yılın altında olması üreticileri hüsrana uğrattı. Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, sorunun çözümü için yetkililerden destek istedi.

Muzaffer Kirt

Türkiye’nin zeytin üretiminde lider olan şehirlerinden Manisa’da zeytinde hasat mevsimi başladı. Zeytin üreticisi bin bir emekle yetiştirdiği zeytinleri toplarken, düşük fiyat nedeniyle hüsrana uğradı. Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, verimin yüksek olmamasına rağmen fiyatların geçen yılın altına düştüğünü belirterek, yetkililerden destek istedi. Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Okur, “Fiyatlar şuanda gerçekten çok düşük. Domat zeytin hasadı yapılıyor, ancak kilo fiyatı 2 lira ile 2.5 lira arasında satılabiliyor. Geçen yıl bu fiyatlar 4 liranın altında değildi. Bütün ürünler pahalandı, ancak zeytin ucuzluyor. Bu bir ayak oyunu. Üreticilere kuyulara koymalarını öneriyoruz. Çevrede birçok yerde kaliteli zeytin yok. Ancak fiyatlar düşük” dedi.

ÜRETİCİ DEĞİL TÜCCAR KAZANIYOR

Okur, üreticiden düşük fiyata alınan zeytinin üreticiye fahiş fiyatlara satıldığının altını çizerek “Tüketici kilosu 10-15 liranın altında zeytin bulamıyor. Ancak üreticideki fiyatı 2-2.5 lira civarında. Zeytinyağı rakamları da geçen yılların altında satılıyor” dedi. Üreticinin sıkıntı yaşadığını dile getiren Okur, marketlerde fahiş fiyat uygulayanlara yönelik denetimleri hatırlatarak, “Yapılan bu denetimlerin zeytin üreticisinin elinden yok pahasına zeytinini alanlar için de yapılmasını istiyoruz. Düşük fiyata alınıp, büyük şehirlerde fahiş fiyata satış yapanlar denetlensin”diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim