Misafir
6,1091
5,3695
214,84
ÜYE GİRİŞİ

Türk Sağlık Sen’den zam tepkisi

Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi istişare toplantısına katılan Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Ümit Turhan, döviz kuru bahane edilerek yapılan zamlara karşı tepki gösterdi.

Türk Sağlık Sen’den zam tepkisi

Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi istişare toplantısına katılan Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Ümit Turhan, döviz kuru bahane edilerek yapılan zamlara karşı tepki gösterdi. 
 

Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi istişare toplantısı yapıldı. Salihli ilçesindeki bir otelde düzenlenen toplantıya Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcıları Ümit Turhan, Kenan Karaçam ve Mustafa Köse, Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi Başkanı Ali Dağlıoğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş ve sendika üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi Başkanı Ali Dağlıoğlu, sağlıkta şiddetin önlenmesi adına yasal düzenlemelerin yapılması gerektiğine vurgu yaptı. 
EN BÜYÜK SORUN LİYAKAT!

En büyük sorunlarından birinin liyakat olduğunu ve göreve liyakatli kişilerin getirilmesi gerektiğine dikkat çeken Turhan, “15 Temmuz belası, liyakat sahibi olmayan kişilerin kayırmacılıkla, ya da bir cemaate mensup olmakla başımıza geldiğini, bundan ders alınması gerektiğini defalarca söyledik.Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçildiği vakit bu işlerin düzeleceğini arzuladık. Şu ana kadar bekledik. Bakanlar atandı, bakan yardımcıları atandı, genel müdürler atandı. Türk Sağlık Sen’in 100 bin çalışanı var. Bu 100 bin kişi içerisinde bakan yardımcısı, müdür, başhekim, müdür yardımcısı yapacak hiç mi adam yok. Bizi neyden sakınıyorsunuz. 15 Temmuz belasında milletimizin yanındayız diyen Türkiye Kamu Sen değil miydi? Bunun bir ödülü varsa Türk Sağlık Sen çalışanlarının da mutlaka bu görevlerde yer alması gerekir” dedi. 

KRİZ FIRSATÇILARI
Turhan, konuşmasının son bölümünde döviz kuru bahane edilerek yapılan zamlara karşı tepki gösterdi. Turhan şöyle devam etti: “Dolar arttı. Herkes kendine bu durumdan vazife çıkarıyor. Hiç dolarla alakası olmayan adam diyor ki dolar artış gösterdi ben de zam yaptım. Zam yaptıysan yüzde 25 arttı. Yüzde 25 arttır. Artışlara bakıyorsun. En düşük artış yapan yüzde 60, yüzde 70. Böyle fırsatçı bir grup var. Bunun da mutlaka çıkartılması lazım. Dolar yükseldiği gece kimler dolar aldığı açığa çıkması lazım. Türk milleti uyutulmamalıdır. İnsanların gözüne baka baka yalan söylenmemelidir.” Konuşmaların ardından iş yeri temsilcilerine sertifikaları verildi.İHA

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim